РБ Лайпциг практчески загуби надежди за второто място в Бундеслигата, след като завърши наравно 3:3 при визитата си на Майнц от 32-рия кръг на Бундеслигата.

Гостите поведоха до 32-рата минута с 2:0 с голове на Лукас Клостерман, но Майнц намали преди почивката чрез Карим Онисиво.

Вижте класирането в Бундеслигата

В началото на второто полувреме Лайпциг стигна до трети гол чрез Тимо Вернер, който изглеждаше, че ще бъде достатъчен на "биковете" да постигнат девета поредна победа във всички турнири.

Муса Ниахате обаче върна един гол за Майнц в средата на второто полувреме, а в 83-тата минута французинът Жан Филип Матела изравни за крайното 3:3.

В класирането два кръга преди края Лайпциг остава на трета позиция с 65 точки, на четири зад втория Борусия Дортмунд.