Шалке допусна късен гол и стигна само до 1:1 в Гелзенкирхен срещу закъсалия Кьолн в мач от седмия кръг на германското футболно първенство.

Възпитаниците на Давид Вагнер се изкачиха на четвъртото място с 14 точки, колкото имат и лидерът Байерн Мюнхен, но заради пропуснатата победа не успяха да се изкачат на върха.

Суат Сердар откри резултата за домакините в 72-ата минута, когато отблизо с глава засече подаване на Салиф Сане също с глава. Гуидо Бургщалер можеше да реши всичко минута преди края, но нацели дясната греда.

В добавеното време гостите стигнаха до изравняването. Флориан Кайнц центрира от корнер от ляво към близката греда и Йонас Хектор с глава засече в мрежата.

Кьолн остана на предпоследното място с 4 точки, но прекъсна серия от три поредни загуби без отбелязан гол.