РБ Лайпциг разгроми Майнц 05 като гост с 5:0 в среща от 27-ия кръг на германската Бундеслига.

Домакините не оказаха никаква съпротива на по-класния си съперник и загуби по-безславен начин домакинството си пред празните трибуни на „Опел Арена“. Възпитаниците на Юлиан Нагелсман поведоха след гол на Тимо Вернер в 11-та минута, който получи асистенция от Конрад Лаймер. Десетина по-късно Юсуф Поулсен с глава увеличи аванса на гостите след центриране на Марсел Забицер, който впоследствие се разписа за 3:0.

Малко след старта на второто полувреме Вернер вкара втория си гол, а четвърт час преди края на редовното време оформи своя хеттрик и краен резултат с 24-ия си гол през сезона в Бундеслигата. Така, Лайпциг се върна на победния път след равенството срещу Фрайбург в миналия кръг, като е на седем точки от лидера Байерн Мюнхен. Майнц остава над чертата, с четири точки пред Фортуна Дюселдорф, който по-късно гостува на Кьолн.

В следващия кръг Лайпциг приема у дома намиращия се в подем Херта, а Майнц гостува на Унион Берлин./БГНЕС