Отборът на Вердер записа нова домакинска загуба, след като отстъпи от Волфсбург у дома с 0:1 в среща от 30-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят започна с минута мълчание, а двата тима бяха паднали на коляно, отдавайки почит на убития в Минеаполис чернокож мъж Джордж Флойд. След равностойна първа част пред празните трибуни на „Везерщадион“, гостуващият състав дочака своя момент под силния дъжд, който се изля през второто полувреме над Бремен.

Той дойде в 82-та минута, когато Вут Вегхорст намери целта след подаване на Феликс Клаус. До края домакините така и не успяха да достигнат поне до точка в срещата и допуснаха второ последователно поражение вкъщи след това през седмицата от Айнтрахт с 0:3.

Тимът е на шест точки от спасителната зона четири кръга преди края на шампионата. Волфсбург пък се изкачи в зона "Европа", с два пункта пред седмия Хофенхайм. В следващия кръг Вердер приема у дома Кьолн, а Волфсбург играе в къщи с лидера и действащ шампион Байерн Мюнхен.