Байер Леверкузен надигра убедително Аугсбург като гост с 4:1 в мач от третия кръг на германската Бундеслига.

„Аспирините“ поведоха още в 3-та минута след автогол на Яго, а десетина по-късно удвоиха преднината си след нов автогол – този път на Флориан Нидерлехнер. Нидерлехнер се реваншира с попадение в правилната врата след половин час игра. В края на първата част гол на Муса Диаби от гостите бе отменен. След почивката Леверкузен стигна до нови две попадения в края на срещата.

Патрик Шик върна аванса от два гола за Байер след асистенция на Флориан Вирц, а самият млад футболист оформи крайния резултат след подаване на Керем Демирбай. Така, Леверкузен оглави класирането с актив от седем точки след първите си три мача. Аугсбург остава без успех с равенство и две загуби. В следващия кръг Леверкузен приема Борусия Дортмунд, докато Аугсбург е гост на Унион Берлин.