Германия победи Армения с 4:1 като гост в мач от последния кръг в група J за Мондиал 2022.

Бундестимът отдавна беше подпечатал мястото си на световното първенство в Катар и излезе тази вечер в Ереван за престиж, докато арменците все още имаха микроскопични шансове за баражите.

Експерименталният състав на Ханзи Флик не остави никакви шансове на своя противник и тотално го надигра през първото полувреме (10:1 удара и 77% владеене на топката).

Кай Хаверц откри резултата в 15-ата минута след асистенция на Йонас Хофман, а дълбоко в добавеното време на първата част Илкай Гюндоган удвои от дузпа. Халфът на Манчестър Сити окончателно ликвидира интригата малко след почивката (50 минута), когато вкара втория си гол след пас на Томас Мюлер.

Преди изтичането на час игра и арменците получиха дузпа, изпълнена точно от Хенрих Мхитарян и той не сбърка, но в 64-ата минута Йонас Хофман възстанови разликата от три попадения. Германците имаха настроение за игра и до самия край бяха по-добрия отбор на терена.

Така Германия приключи квалификационния цикъл на първо място с 27 от 30 възможни точки. Армения завърши на четвърто място с 12 пункта, въпреки силното начало от 3 поредни победи. Северна Македония (второ място с 18 точки) отива на бараж след успех с 3:1 над Исландия. Румънците (17 точки) остават трети, макар да биха Лихтенщайн с 2:0 като гости днес.