Фрайбург се изгаври брутално Борусия Мьонхенгладбах, побеждавайки с 6:0 като гост в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. Хората на Кристиан Щрайх забиха и шестте попадения до 37-ата минута на двубоя. След това гостите се смилиха над изпадналия в „нокаут“ съперник и до края на мача не паднаха повече голове.

Фрайбург изравни рекорд с около 37-годишна давност. „Бразилците на Брайсгау“ станаха вторият гост в германското първенство, който вкарва 5 попадения само за 25 минути игра. Първият отбор, който го постигна е именно днешният им съперник, който също вкарва пет гола при визитата си на Брауншвайг през далечната 1984-та.

Мрежата на „жребчетата“ напълниха Максимилиан Егещайн (2), Кевин Шаде (5), Филип Лийнхарт (12), Никлас Хьофлер (19), Лукас Хьолер (25) и Нико Шлотербек (37).

След унижението Борусия Мьонхенгладбах остана  са на 13-та позиция в Бундеслигата с 18 точки. Фрайбург се изкачи на 4-то място с актив от 25 точки.