Марко Ройс вкара два гола за победата. Шалке бяха слаби, а Хунтелаар закопа отбора си допълнително, като си изкара безумен червен картон в началото на второто полувреме.
Борусия можеше да разчита на всичките си футболисти и треньорът Люсиен Фавре избра офанзивна схема. Същото направи и помощник-треньора на Шалке Айхкорн, който днес водеше отбора вместо Хууб Стевенс.
Още от първите минути обаче Гладбах взе ясно инициативата, печелеше единоборствата и играеше нападателно. И в 18-ата минута Хуан Аранго взриви стадиона, като насочи с майсторски удар от линията на наказателното поле топката в долния десен ъгъл на вратаря на Шалке – 1:0.
Борусия продължи да натиска, от звездите на гостите Раул и Хунтелаар не идваше абсолютно нищо. Десет минути след попадението Херман вкара и втори гол, но съдията го отмени заради засада на Ройс, който обаче изобщо не влияеше на ситуацията – грешно отсъждане.
Шалке очевидно не вървеше никак добре, треньорът опита със смяна да промени настройката в играта в началото на второто полувреме. Но още в 46-ата минута Клаас-Ян Хунтелаар направи страшна глупост.
При опита му да центрира топката излезе в аут. Холандецът се обърна гневно към страничния съдия и му показа с пръст към слепоочието, че не е в ред – жълт картон. Тогава Хунтелаар изръкопляска и на главния, който го изгони.
Нещата ставаха трудни за Шалке, Борусия започна да гази. Ханке пропусна от чиста позиция, но в 56-ата минута на сцената излезе Марко Ройс. При един пресечен тъч, той пое топката, напредна и с точен удар с десния крак извън наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на хванатия в крачка Ларс Унерщал, който не можа да реагира – 2:0.
След още пет минути Аранго с диагонален удар не намери вратата, а в следващата атака Херман изкочи само отдясно срещу Унерщал, който този път спаси сигурния гол. Играчите на Борусия обаче пресираха тотално съперника, отнемаха му всяка първа топка търсеха решителния трети гол.
Вместо това обаче при първата си опасна акция Шалке вкара гол. В 70-ата минута Хурадо стреля отдалече, вратарят тер Стеген изби лошо топката в краката на Дракслер, който направи бърз финт и прати топката в мрежата – 2:1.
Последва опасен удар на оставения непокрит Раул с глава, но този път тер Стеген, който не тренира пълноценно през последните дни заради травма, спаси. Шалке обаче натискаше в тези минути.
Но не можеше да стигне до голово положение. И в 88-ата минута Гладбах подпечата победата – далечен пас на Аранго изведе Ройс, Унерщал излезе извън полето да го пресрещне, но не успя да засече топката. Ройс напредна сам срещу празната врата и с финт вкара топката в мрежата – 3:1 за Борусия!
Шалке отпадна безславно, завърши мача и с девет души, следкато Джоунс бе изгонен за втори жълт картон. Останалото беше френетичната радост на 50 000 зрители и футболистите след една успешна за Гладбах календарна година.







Земетресение от 5,1 по Рихтер удари Анталия
България трябва да осигури 1,2 млрд. евро гаранция за заема за Украйна?
100 лв. е цената на потребителската кошница в България
Шофьор загина след удар в дърво на пътя София - Варна
Д-р Симидчиев: Младите хора да отидат да гласуват, ако се стигне до избори
Трус от 4,9 по Рихтер край Анталия, Югозападна Турция
Турски трафикант изхвърли в морето 37 мигранти, едно дете загина
Къде е най-вероятно да ви излъже таксиметров шофьор
10 коли, които бяха близко до съвършенството
Завръщането на Toyota MR2 е все по-близо
Отстъпки от над 100 000 долара показват, че богатите не искат електромобили
Състезателите по КУДО от област Велико Търново спечелиха 7 златни, 7 сребърни и 2 бронзови отличия от държавното първенство
Шампионски манталитет: Ян разкри мислите си преди петия рунд с Двалишвили
Чимаев към Двалишвили: Върни се по-силен!
Дейна Уайт коментира отнемането на титлата на WBC от Крауфорд
Нов флуоресцентен сензор за ДНК увреждания – пробив в изследванията на рак и стареене
Гъбите – богати на витамини и добър заместител на месото
Защо са важни антиоксидантите за кожата?
Д-р Даниел Ставрев: 35 вече не е граница за успешна инвитро процедура, а индивидуална величина
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар