Носителят на Световната купа Мартен Фуркад (Франция) записа първа победа за новия сезон, след като триумфира в спринта на 10 км на Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд.
Състезанието се проведе при силен вятър, който затрудни биатлонистите при стрелбата. Единствено Макс Дейвис от Канада, който завърши 10-и, повали всичките 10 мишени от 103-а завършили.
Фуркад направи по една грешка в двете стрелби и измина дистанцията за 24:02.0 минути.
На второ място с една наказателна обиколка завърши Арнд Пайфер (Германия), който финишира на 51.6 секунди след победителя.
Норвежката легенда Оле Ейнар Бьорндален, който спечели индивидуалната дисциплина на 20 км в сряда, остана трети на 55.2 секунди с два пропуска на огневия рубеж.
От българите с най-предно класиране е Красимир Анев. Той завъртя три наказателни обиколки и завърши на 20-та позиция на 2:09,2 минути след Фуркад.
21-и в класирането е Владимир Илиев с четири пропуска и с пасив от 2:09.8 минути.
Антон Синапов пропусна две мишени и финишира на 46-и на 2:46.8 минути. Михаил Клечоров е на 99-а позиция в крайното класиране с шест грешки в стрелбата.
В класирането за Световната купа след два старта от началото на сезона води Оле Ейнар Бьорндален със 108 точки, пред Куентин Фийон Майе (Франция) с 86 точки и Мартен Фуркад с 80 точки. Анев е 36-и с 21 точки, а Илиев - 38-и с 20 точки.







Бедствието в Габрово и Севлиево: Карапенев е отнесен от водата, отпускат по 1000 евро за пострадалите
ГЕРБ: Забрана на социалните мрежи за деца до 16 г. и без телефони в училище
Кърлежите атакуват: Как да се предпазим и как да ги вадим от кожата (ВИДЕО)
Шишков: Магистралата "Русе - Велико Търново" беше забравената магистрала
Българинът няма финансова грамотност да инвестира в активи
Костадинов притеснен от евентуалното теглене на нов дълг
НС ограничи правомощията на особения управител на “Лукойл” Спецов
Новото YUGO обещава евтиния автомобил, който Европа загуби
Най-достъпният електромобил на MG стъпи на българския пазар
Папата седна зад волана на електрическото Ferrari
Шефът на Audi: Ерата на глобалните автомобили приключи
Рико Верховен иска реванш с Усик след спорното спиране в Гиза
Дейна Уайт се появи на корицата на TIME
Тайсън Фюри излиза на ринга на 1 август
UWW обяви квалификационния път за Олимпийските игри в Лос Анджелис 2028
Какви са ползите от меда за организма?
5 начина да пазарувате от вкъщи и да спестявате време и пари
Медитация за освобождаване от гняв и как да успокоим ума и тялото
Лен плат – вечният моден диктатор на лято 2026: Как да го носим в града и на морето?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар