Владимир Илиев стана първият български национал, спечелил точки през новия сезон в световната купа по биатлон.

В спринта на 10 км в Йостерзунд (Шв) 34-годишният троянец завърши на 34-о място и заработи 7 т. за генералното класиране. Илиев сбърка само при първата от общо 10-те си стрелби и с добро бегово темпо влезе в точките.

20-годишният Благой Тодев зарадва с представянето си и в спринта. След като в индивидуалния старт бе най-напред от българите с 81-о място, той записа ново най-високо класиране в световната купа с 57-а позиция. Тодев също сбърка само една стрелба.

С 2 пропуска Антон Синапов се нареди 85-и, информира "24 часа". С един повече Димитър Герджиков се класира 103-и от 117 биатлонисти. За кеф на домакините в спринта победи Себастиан Самуелсон.