Българката Лора Христова спечели трета световна титла на шампионата по летен биатлон в словашкия център Брезно-Осърбле. В преследването на 7,5 км при девойките тя отново отвя конкуренцията начело с представителката на домакините Ема Капустова (Словакия).

Поредният успех за родния биатлон дойде след изключителен финал на нашето момиче. Преди това Христова излезе на 17,8 сек зад Капустова след наказателните обиколки.

Състезателката от Троян обаче навакса изоставането, а във финалния спринт успя да изтръгне от словачката световната титла и я остава ни 2 сек от себе си. Трета се нареди украинката Олена Хородна.

Спечелилата бронз в спринта Валентина Димитрова направи 6 пропуска на стрелбището и завърши 7-а. Стефани Йолова сбърка 7 патрона и от 9-о слезе на 13-о място. По-рано 20-годишната Христова спечели световните титли в летния биатлон и в дисциплините спринт на 6 км и супер спринт.