Челси се справи с тима на Брентфорд и постигна победа с 4:0, и така премина успешно 4-ия кръг на ФА Къп.

По този начин лондончани елиминираха противника си от надпреварата.

Антонио Конте даде шанс на някои играчи, които получават по-малко шансове за изява във Висшата лига.

Вилян даде аванс на лондончани в 14-ата минута, а седем минути след това Педро удвои.

За класическия резултат точен бе Иванович в 69-ата минута. Крайното 4:0 оформи Батшуай от дузпа в 81-ата минута.

Срещата започна активно за домакините и само няколко минути след началото се стигна до опасен удар на Фабрегас от 20 метра, който обаче премина над напречната греда.

Все пак обаче в 14-ата минута 'сините' стигнаха до попадение с което откриха резултата. Бразилецът реализира гол от фаул около 30 метра, от противниковата врата. Той отправи топката в горния близък ъгъл по фантастичен начин и не остави шансове на Бентли.

В 21-ата минута Батшуай изведе Педро сам срещу вратаря и последният нямаше особени проблеми да реализира и да удвои аванса на своя отбор.

Малко след това Тери и Батшуай не се разбраха особено за една висока топка, а в крайна сметка стражът на гостуващия тим успя да спаси кълбото.

В 31-ата минута Лофтъс-Чийк отправи страховит удар от дистанция, който бе париран от противниковия вратар.

Две минути след това гол на Батшуай бе отменен заради засада, а в 39-ата минута пък Бентли успя да спаси вратата си за пореден път, като в крайна сметка до почивката нямаше повече попадения.

Две минути след подновяването на играта гостите бяха на косъм от това да намалят резултата. Вибе бе на чудесна позиция на далечната греда, но не успя да вкара топката във вратата.

В 59-ата минута Вилян намери Лофтъс-Чийк и последният бе на добра позиция да завърши атаката, но би със слабия си крак и ударът му не се получи.

Точно десет минути след това Иванович оформи класическия резултат след мощен удар от наказателното поле в близкия ъгъл.

Крайният резултат бе оформен от Батшуай в 81-ата минута от дузпа.

ЧЕЛСИ - БРЕНТФОРД 4:0