С представянето си от началото на сезона защитникът на Борнемут Натан Аке привлече вниманието на част от английските грандове.
По информация на The Telegraph интерес към холандския национал проявяват Манчестър Юнайтед и Тотнъм. Мениджърите Жозе Моуриньо и Маурисио Поченито искат да засилят отбранителния си вал заради колебливото представяне.
В лицето на 23-годишния Аке те виждат идеалния вариант за класен защитник в дългосрочен план. Но за да го вземат, "червените дяволи" и "шпорите" трябва да получат благословия от Челси.
Аке премина в Борнемут именно от "Стамфорд Бридж" през 2017 г. за сумата от 20 млн. паунда. В договора между двата клуба има клауза, която гласи, че "сините" могат да си го върнат срещу двойно повече пари. Освен това "черешите" са длъжни да уведомят Челси за предложения от други клубове.
През този сезон Аке има 8 мача във Висшата лига с 1 гол. Лондончани са го преотстъпвали още на Рединг (5/0) и Уотфорд (24/1) преди да го дадат на Борнемут за постоянно.
Иначе Челси взе Аке през 2011 г. от школата на Фейенорд. Той има общо 7 срещи за отбора, а дебютът му беше на 26 декември 2012 г. при 1:0 над Норич.







Високи цени, боклук и шум плашат туристите в Атина
Христо Янев след равенството на ЦСКА: Имаме ясна цел и я следваме
Мъж загина в катастрофа край Карлово
Костадинов: НСО трябва да пази само трима души в държавата
Зловещо: Педиатър е обвинен в 130 случая на сексуално насилие над деца
Григор Димитров се издъни и на старта на "Чалънджър"-а в Бордо
Принцеса Лилибет се срещна с Мики Маус и принцесите на Дисни
Руската пропаганда създава сценарии за прекратяване на войната в Украйна
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар