Челси се завърна със загуба в Шампионската лига, след като падна неочаквано от Валенсия у дома с 0:1 в мач от група Н.
Сините регистрираха серия добри резултати напоследък и влязоха в мача като фаворити, но така и не успяха да намерят път към вратата на испанците.
Контузията на Мейсън Маунт рано в мача направи нещата за лондончани още по-неприятни, а Родриго Морено бе героят за Прилепите, като отбеляза след почивката и така Валенсия постигна важна победа, която със сигурност ще се отрази добре предвид бурните събития в клуба от последните дни.
Първото положение в мача бе в 6-ата минута, когато Уилиан изведе Аспиликуета вдясно, той центрира, а Ейбрахам засече към близкия ъгъл, но Силесен бе на място и спаси.
Малко след това дойде много неприятен момент за домакините. Франсес Коклен влезе много грубо в глезена на Мейсън Маунт и го извади от мача. Бившият халф на Арсенал се размина само с жълт картон. 
Сините имаха инициативата и натискаха, но трудно стигаха до чисти положения. Все пак в 26-ата минута Ейбрахам прати топката много близо до цента след удар с глава. Като цяло испанците се защитаваха добре, а темпото на мача бе доста ниско.
В 29-ата минута Родриго получи шанс и стреля, ударът бе точен, но за късмет на лондончани топката се отби в съотборника му Гамейро.
В края на полувремето домакините натиснаха и Ковачич изведе Уилиан, който овладя страхотно на гърди, но стреля твърде неточно. В последните секунди бразилецът се справи по-добре и би остро от малък ъгъл, но Силесен бе на мястото си и така паузата дойде при 0:0.
Второто полувреме започна с повече притежание на топката за Валенсия и добрата игра доведе до отлична ситуация в 57-ата минута. При корнер топката бе пратена към Гамейро на границата на наказателното поле, домакините не се ориентираха и французинът получи възможност да стреля, но прати топката над вратата.
Маркос Алонсо отговори за Челси с опит от пряк свободен удар, но Силесен отново се справи както трябва и отби. Постепенно Сините си върнаха предимството и Педро не бе точен при опит от границата на пеналта.
Лампард промени и формацията, като пусна Оливие Жиру, но малко след това последва гол във вратата на домакините. Положението пак изглеждаше заучено, като Парехо намери свободния Родриго Морено вляво от вратата. Нападателят стреля от въздуха, като заби топката в земята и тя прехвърли Кепа, за да се оплете в мрежата.








Проливни валежи: Габрово и Дряново обявиха частично бедствено положение
Повече от 80 миньори загинаха след взрив в мина в Северен Китай
Допълнителни автобуси в София за “Нощ на музеите”
Почина Дик Пари, саксофонистът на Pink Floyd от Dark Side of the Moon
Наводнени къщи, отнесени автомобили и павета: Ситуацията във Велико Търново е критична
Собствениците на кои марки паркират най-калпаво
Сензация - Suzuki задминава Honda по продажби
Нова Tatra Phoenix излиза във версия с 8x8
Шокираща оферта - 260 000 евро за паркомясто
Усик срещу Верховен в Гиза: гала вечерта за титлата на WBC ще се излъчва по DAZN
MVP и Джейк Пол атакуват Макгрегър: планират мегасделка и битки с Диас и Пол
Топурия и Райън Гарсия си размениха остри реплики за евентуален боксов сблъсък
Никола Дипчиков: Победа над Шлеменко може да ме изведе до битка за титлата
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
Форум, посветен на ХИВ и екзотичните инфекциозни болести, ще се проведе във Велинград
Коментари
Напиши коментар12:57 | 18 сеп 2019 г.
12:57 | 18 сеп 2019 г.
12:51 | 18 сеп 2019 г.
11:02 | 18 сеп 2019 г.
09:37 | 18 сеп 2019 г.
08:13 | 18 сеп 2019 г.
08:02 | 18 сеп 2019 г.
06:30 | 18 сеп 2019 г.
00:50 | 18 сеп 2019 г.
00:42 | 18 сеп 2019 г.
Напиши коментар