Челси се завърна със загуба в Шампионската лига, след като падна неочаквано от Валенсия у дома с 0:1 в мач от група Н.
Сините регистрираха серия добри резултати напоследък и влязоха в мача като фаворити, но така и не успяха да намерят път към вратата на испанците.
Контузията на Мейсън Маунт рано в мача направи нещата за лондончани още по-неприятни, а Родриго Морено бе героят за Прилепите, като отбеляза след почивката и така Валенсия постигна важна победа, която със сигурност ще се отрази добре предвид бурните събития в клуба от последните дни.
Първото положение в мача бе в 6-ата минута, когато Уилиан изведе Аспиликуета вдясно, той центрира, а Ейбрахам засече към близкия ъгъл, но Силесен бе на място и спаси.
Малко след това дойде много неприятен момент за домакините. Франсес Коклен влезе много грубо в глезена на Мейсън Маунт и го извади от мача. Бившият халф на Арсенал се размина само с жълт картон. 
Сините имаха инициативата и натискаха, но трудно стигаха до чисти положения. Все пак в 26-ата минута Ейбрахам прати топката много близо до цента след удар с глава. Като цяло испанците се защитаваха добре, а темпото на мача бе доста ниско.
В 29-ата минута Родриго получи шанс и стреля, ударът бе точен, но за късмет на лондончани топката се отби в съотборника му Гамейро.
В края на полувремето домакините натиснаха и Ковачич изведе Уилиан, който овладя страхотно на гърди, но стреля твърде неточно. В последните секунди бразилецът се справи по-добре и би остро от малък ъгъл, но Силесен бе на мястото си и така паузата дойде при 0:0.
Второто полувреме започна с повече притежание на топката за Валенсия и добрата игра доведе до отлична ситуация в 57-ата минута. При корнер топката бе пратена към Гамейро на границата на наказателното поле, домакините не се ориентираха и французинът получи възможност да стреля, но прати топката над вратата.
Маркос Алонсо отговори за Челси с опит от пряк свободен удар, но Силесен отново се справи както трябва и отби. Постепенно Сините си върнаха предимството и Педро не бе точен при опит от границата на пеналта.
Лампард промени и формацията, като пусна Оливие Жиру, но малко след това последва гол във вратата на домакините. Положението пак изглеждаше заучено, като Парехо намери свободния Родриго Морено вляво от вратата. Нападателят стреля от въздуха, като заби топката в земята и тя прехвърли Кепа, за да се оплете в мрежата.








Поверия и обичаи на Димитровден
Успехи за четири зодии на 26 октомври
Рецепта за яйца със спанак по турски
РЗИ-Бургас: Водата в Елените още не е годна за пиене
Димитровден е, зимата идва
Откриха начин за лечение срещу рак на простата
Мъж пострада сериозно по време на лов край Велинград
България изпревари Япония по дял на електромобилите
15-те най-скъпи автомобила от Америка
Китайски въздушни възглавници убили шестима шофьори
Това нещо на снимката развива 1005 конски сили!
Инцидент с бъркане в очите прекрати главната битка на UFC 321 в Абу Даби
Макензи Дърн триумфира с титлата в категория „сламка“ на UFC
Умар Нурмагомедов с доминираща победа над Марио Баутиста в Абу Даби
Александър Волков спечели противоречиво след скучен двубой с Жаилтон Алмейда
Болест на котешкото одраскване
XII национален конгрес по интервенционална кардиология – научни достижения, иновации и обмен на опит с терапевтична работа на живо
ИСУЛ обявява безплатни прегледи за рак на простатата през ноември
Пирогов провежда още един курс по първа долекарска помощ при инциденти с възрастни
Коментари
Напиши коментар00:26 | 18 сеп 2019 г.
00:23 | 18 сеп 2019 г.
00:20 | 18 сеп 2019 г.
00:19 | 18 сеп 2019 г.
00:16 | 18 сеп 2019 г.
00:15 | 18 сеп 2019 г.
00:12 | 18 сеп 2019 г.
00:10 | 18 сеп 2019 г.
00:05 | 18 сеп 2019 г.
Напиши коментар