Челси допусна шокираща домакинска загуба с 0:1 от средняка Борнемут на своя "Стамфорд Бридж".

Това стана в среща от 20-ия кръг на Висшата лига, а попадението бе дело на Гослинг в 85-ата минута, като голът бе признат и след помощта на VAR.

По този начин домакините започват да навлизат в миникриза и отборът има две две поредни поражения в английския елит.

След тази загуба лондончани са все още 4-и в класирането с актив от 29 точки, но за тяхна радост няма как след този кръг да загубят мястото си в четворката.

Очакванията поне за началото на този мач бяха за смазващо предимство в полза на домакините, но отборът на Франк Лампард така и не успя да стигне до така желания ранен гол.

В 8-ата минута столичани създадоха добър голов шанс и Маунт пробва мерника си, но стражът на "черешките" бе на мястото си и успя да улови топката.

В 17-ата минута дойде и второто опасно положение в полза на домакините при което Ейбрахам от перфектна позиция не успя да нацели вратата.

До почивката домакините създадоха още няколко опасни атаки, които обаче така и не доведоха до нужното попадение.

Второто полувреме започна с добро темпо, а в 60-ата минута Маунт направи сериозен пропуск от чиста позиция.

В 66-ата минута гостите бяха на косъм да стигнат до изненадващ гол, но Гослинг от чудесна позиция се размина с топката, а вратата пред него бе почти опразнена.

В 71-ата минута стражът на гостите спаси от упор удар с глава на Аспиликуета от близка дистанция и така домакините направиха чудовищен пропуск пред противниковата врата.

Пет минути след това Ейбрахам с глава прати топката покрай вратата.

В 85-ата минута след намесата на VAR гостите стигнаха до попадение и шокираха лондончани.

Гослинг обърнал се с гръб към вратаря прати топката в мрежата, след като прехвърли елегантно стража.

До самия край лондончани не намериха вратата на противника и стигнаха до нова загуба във Висшата лига.

Челси - Борнемут 0:1
0:1 Гослинг 85

Челси: Кепа, Зума, Рюдигер, Емерсон, Аспиликуета, Жоржиньо, Канте, Пулишич (65 - Koвачич), Маунт, Вилиан (65 - Хъдсън-Одой), Ейбрахам

Борнемут: Рамсдейл, Франсис, Мейпъм, Стейси, Рико, Билинг, Лерма, Гослинг, Кук, Фрейзър, Кинг