Челси постигна обрат от 0:1 до 4:1 в домакинството си срещу Шефилд Юнайтед в двубой от осмия кръг в шампионата на Англия и отново е в челната тройка в класирането.

"Остриетата" изненадващо поведоха в резултата след триков удар на Дейвид Макголдрик и асистенция на Сандър Бърдж.

"Сините" от Лондон обаче се развихриха и още до почивката направиха пълен обрат, след като Ейбрахам и Чилуел опънаха мрежата на гостите.

През второто полувреме голове за Челси вкараха още Тиаго Силва и Тимо Вернер. Попадението на Силва бе първо за него с екипа на лондончани.

Това е и четвърти пореден успех за тима на Франк Лампард във всички турнири. С тази победа домакините се изкачиха до третото място в класирането, като са само на една точка от лидерите Саутхамптън и Ливърпул.

"Мърсисайдци" обаче са с мач по-малко, като утре играят с Ман Сити в дербито на Висшата лига. Шефилд Юнайтед остава на дъното на класирането със само една спечелена точка.

Челси - Шефилд Юнайтед 4:1

0:1 - Макголдрик (9)
1:1 - Ейбрахам (23)
2:1 - Чилуел (34)
3:1 - Тиаго Силва (77)
4:1 - Вернер (80)