Челси продължава стабилните си изяви под ръководството на Томас Тухел - домакинска победа с 2:0 над коравия отбор на Евертън. Най-полезен за успеха на “сините” бе Кай Хаверц, който бе в основата и на двата гола. В 31-та минута германският национал отправи удар, който в последствие се отклони от тялото на Бен Годфри и Челси поведе. В 65-та минута пък изработи дузпа, а Жоржиньо реализира без проблеми. За разлика от Хаверц, сънародникът му Тимо Вернер отново разочарова с пропуските си пред противниковата врата.

Така тимът на Томас Тухел постигна 11-ти пореден мач без загуба и в следващия кръг германецът може да изравни рекорда на Луис Фелипе Сколари от сезон 2008/2009 за продължителна серия на нов треньор без поражение във всички турнири. Също толкова впечатляващо е, че в този период Челси записа 9 "сухи мрежи".

Така Челси спечели нови ценни три точки и с актив от 50 е на четвъртата позиция в класирането. Пред “сините” са Лестър (53), Манчестър Юнайтед (54) и Манчестър Сити (65). Евертън е на петото място с 46 точки, но и мач по-малко.

Челси започна силно срещата и доминираше през по-голямата част от срещата. Първото по-сериозно положение бе в 16-та минута, когато Жоржиньо бе на точното място в точното време след една изчистена топка и отправи страхотен удар. Пикфорд само изгледа как топката мина близо до вратата.

Малко след това стражът на гостите се намеси подобаващо при едно остро центриране на Хаверц, който можеше да намери Вернер на чиста позиция. Първият шанс за карамелите бе след половин час игра, но Люка Дин не успя да отправи добър изстрел от свободен удар.

Така се стигна до 31-та минута, когато Челси поведе. Маркос Алонсо проби по лявото крило и центрира прекрасно към Хаверц. Германският национал засече добре топката, тя се отклони от тялото на Бен Годфри и се озова в мрежата зад Пикфорд - 1:0 за Челси.

Картината на “Стамфорд Бридж” не се промени особено след почивката. В 51-та минута Алонсо изпълни по прекрасен начин свободен удар, но и Пикфорд направи впечатляващо спасяване. Малко след това Хаверц отбеляза втори гол, но той бе отменен заради игра с ръка на халфа. В ситуацията трябваше да се намесва и ВАР.

Хаверц все пак реши мача в 64-та минута. Германският национал бе изведен сам срещу Пикфорд, финтира го, след което бе фаулиран. Жоржиньо изпълни в типичен стил отсъдената дузпа и с лекота реализира шестия си гол от началото на сезона - 2:0.

До края “сините” контролираха събитията, като в 81-та минута Тимо Вернер се отчете с нов пропуск. Германецът се пребори със защитник на гостите за една спорна точка и изскочи сам срещу Пикфорд. Вернер стреля с левия си крак по тревата в близкия ъгъл, но английският национал отрази. В 86-та минута Вернер отново изскочи сам срещу Пикфорд, но пак не успя да го преодолее. Миг по-късно топката попадна и на крака на Канте, чийто удар също бе отразен от вратаря на гостите.

Челси - Евертън 2:0
1:0 Бен Годфри 31’-автогол
2:0 Жоржиньо 65'-дузпа

Челси: Менди, Аспиликуета, Кристенсен, Зума, Джеймс, Алонсо, Жоржиньо, Ковачич (80 - Канте), Хъдсън-Одой (66 - Маунт), Хаверц, Вернер (89 - Пулишич)

Евертън: Пикфорд, Годфри, Кийн, Холгейн, Дин, Алан, Гомес (76 - Бернард), Иуоби (56 - Дейвис), Сигурдсон (70 - Кинг), Ричарлисон, Калвърт-Люин