Брайтън изпусна да победи Челси на “Стамфорд Бридж”, а мачът от 32-рия кръг на Висшата лига завърши 0:0. Гостите имаха няколко страхотни положения в края, като Дани Уелбек удари греда, а Кепа Арисабалага отрази опасни удари на Адам Лалана. “Сините” пък отправиха едва три удара след почивката - два от тях неточни.

В крайна сметка Челси се завърна на 4-то място в класирането с 55 точки, колкото има и Уест Хем. Ливърпул е шести с 53 и така битката за Топ 4 остава все така интересна. Трети е Лестър с 56 точки и два мача по-малко. Брайтън е на 16-то място с 34 т.

Двубоят ще бъде запомнен най-вече с протеста на феновете на “сините”, които не пуснаха автобуса с футболистите на “Стамфорд Бридж”. Привържениците на лондончани протестираха заради участието на тима в Европейската Суперлига и забавиха началото на срещата с 15 минути.

Все пак до първия съдийски сигнал се разчу, че Челси ще подготви документи, с които да се откаже от проекта.

Иначе на терена двубоят бе равностоен с положения и пред двете врати. Първата опасност бе за гостите, но Кепа Арисабалага се справи подобаващо при центриране отляво. Малко след това Тросар не успя да нанесе хубав удар, след като Курт Зума му попречи.

Челси отговори с удар на Кай Хаверц, а в 37-та минута Кепа отново трябваше да се намеси, след като спаси опасен удар на Тросар от фаул.

След почивката Челси опита да наложи превъзходство, но играчите на домакините трудно стигаха до реални положения. В края на срещата Брайтън имаше три страхотни положения. В 78-та минута Адам Лалана напредна към наказателното поле и стреля страхотно с левия си крак. Топката обаче облиза страничната греда.

Две минути по-късно Дани Уелбек бе още по-близо. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед и Арсенал разтресе гредата с удар от границата на наказателното поле. Уелбек имаше шанс да направи добавка, но ударът му бе блокиран. В 81-та минута Кепа се намеси отново добре след удар на Лалана.

В 85-та минута Челси изгради първото си реално положение през второто полувреме. Хъдсън-Одой проби и центрира от лявото крило, но Оливие Жиру засече топката встрани от вратата. В добавеното време на срещата Жиру стреля и с глава, но право в ръцете на Санчес.

Челси - Брайтън 0:0

Челси: Кепа, Зума, Кристенсен, Рюдигер, Алонсо (67 - Хъдсън-Одой), Жоржиньо, Маунт, Джеймс, Зиеш (77 - Жиру), Пулишич, Хавертц (67 - Вернер)

Брайтън: Санчес, Уебстър, Дънк, Уайт, Бърн, Бисума, Грос, Велтман, Тросар (60 - Лалана), Уелбек (86 - Модер), Мак Алистър (74 - Мопе)