"Напрегнат и динамичен двубой. Надявам се, че срещата се е харесала на зрителите. Справихме се добре при дузпите. Кепа спаси една, а в още един от ударите беше близо”, коментира мениджърът на Челси Томас Тухел след крайната победа на "сините“ в мач от Купата на Лигата срещу Саутхямптън.

Възпитаниците на германеца се наложиха след 1:1 в редовното време и 4:3 при изпълнението на дузпи на "Стамфорд Бридж“ и се класират за 1/4-финалите на надпреварата.

Домакините поведоха в края на първото полувреме след гол с глава на Кай Хаверц. В началото на вторите 45-минути обаче "светците“ възстановиха паритета след изравнителното попадение на Че Адамс. Редовното време приключи при резултат 1:1 и така победителят в спора бе решен след рулетката на дузпите.

"В състава ни имаше много промени. Хареса ми колко енергично действахме. Наистина стана хубав двубой”, добави мениджърът на "сините" от Лондон. /БГНЕС