Челси направи нова грешна стъпка в битката за титлата, след като завърши 0:0 при гостуването си на Уулвърхямптън. Без голяма част от основните си играчи „сините“ изиграха слаб мач и не защитиха шампионските си амбиции.
Лондончани останаха на третото място, като вече изостават на 6 точки от лидера Манчестър Сити. „Вълците“ пък запазиха осмата позиция. Мениджърът на Челси Томас Тухел не можеше да разчита на заразените с коронавирус Вернер, Лукаку, Чилуел, Хъдсън-Одой и Хаверц, а Жоржиньо е контузен.
Домакините започнаха по-добре и четвърт час след началото на мача реализираха гол чрез Поденс, но той бе отменен поради засада в хода на атаката на Раул Хименес.
В 22-ата минута Н'Голо Канте спря подадена топка за Поденс с ръка, а французинът беше последен в защитата и не позволи на нападателя да продължи нападението. еферът Дейвид Куут обаче замълча.
След почивката футболистите на Бруно Лаже действаха отлично в отбрана и почти не позволиха на съперника си да ги затрудни. Най-добрата възможност за гостите бе в 78-ата минута. Алонсо изведе Пулишич в пеналта, американецът стреля в далечния ъгъл, но Жозе Са спаси с една ръка.
Така лондончани завършиха наравно във втори пореден двубой, след като през седмицата направиха 1:1 срещу Евертън у дома. Уулвс пък стигна до 0:0 за трети път в последните си 6 мача от Висшата лига. В тях "вълците" са отбелязали само едно попадение.
Уулвърхямптън – Челси 0:0
Уулвърхямптън: Са, Хьовер, Килман, Коуди, Саис, Марсал, Дендонкер, Невеш, Моутиньо, Поденс, Хименес
Челси: Менди, Алонсо, Рюдигер, Силва, Чалоба, Аспиликуета, Джеймс, Канте, Маунт, Пулишич, Зиеш







МС отмени решение на служебния кабинет за пръсканията срещу комари
Радев смени всички областни управители
12 души пострадаха след проливни дъждове в Турция
Председателят на НС Михаела Доцова отива на аудиенция при папа Лъв XIV
Идват най-скъпите летни почивки: Поне 100€ ще е отиване до родното море
Кои са скритите капани при покупка на недвижими имоти?
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Mercedes започна да продава дилърства в Германия
Обновеният бестселър на Jeep получи нов двигател
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Ултразвукът вече ще се използва и за унищожаване на вируси
Коментари
Напиши коментар23:42 | 19 дек 2021 г.
22:36 | 19 дек 2021 г.
22:14 | 19 дек 2021 г.
19:45 | 19 дек 2021 г.
18:39 | 19 дек 2021 г.
18:32 | 19 дек 2021 г.
18:24 | 19 дек 2021 г.
18:18 | 19 дек 2021 г.
18:17 | 19 дек 2021 г.
18:17 | 19 дек 2021 г.
Напиши коментар