Челси вероятно ще гостува на Лил във втория осминафинален сблъсък от Шампионска лига между двата тима без неваксинирани играчи, като УЕФА не желае срещата да се изиграе на неутрален стадион.
Франция оперира при по-стриктни коронавирусни мерки за посетители в сравнение с много други страни, и свободата за посещение изисква пълна ваксинация, която за повечето сега включва и трета буустерна доза, получена в рамките на изминалите девет месеца. Тъй като ваксинационният статут на играчите е личен въпрос и повечето спортисти не са го обявили, не е ясно кои футболисти няма да могат да пътуват, съобщава Football London.
Мениджърът на европейския клубен шампион Томас Тухел говори преди за последствията за някои от играчите в състава му, намеквайки, че някои от тях могат да бъдат засегнати от забрана за пътуване. „Те са наясно с това. И в един момент, хората, които не са ваксинирани, ще трябва да понесат определени последствия. Това прави ли ги сбъркали, ако не са? Не съм толкова сигурен, просто не знам. Аз взех решение за себе си. За нас, изолирани като клуб, изолирани като футболен отбор, може да има огромни последствия“, сподели той за играчите си и изискването за ваксини през януари.
Челси играе с Лил на 22 февруари на „Стамфорд Бридж“ преди ответния мач на 16 март. Световният номер 1 при мъжете Новак Джокович бе предупреден, че може да не защитава титлата си от Ролан Гарос тази година по същите причини.







Как стресът променя тялото и психиката ни
Рецепта за хрупкав карфиол с мед и чили
Проблемната кожа може да е знак за вътрешен дисбаланс
Рецепта от тефтера на баба: Салата от зеле и моркови
Изкуствен интелект управлява кафене в Стокхолм
Американската армия получава безпилотни наземни машини Hunter WOLF
В украинския щаб, който променя хода на войната срещу Русия
Ашли Греъм с признания за синовете си
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
Георги Мърков-младши ще спори за европейската титла в Самоков
160 боксьори от България си дават среща на шампионата в Плевен
Георги Мърков е на полуфинал на Европейското по борба в Самоков
Дея Пеева отпадна в първия кръг на Европейското по таекуондо
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментар12:15 | 24 апр 2024 г.
15:50 | 9 фев 2022 г.
Напиши коментар