Челси постигна първа победа като гост във Висшата лига от 16 октомври насам. Тимът на Греъм Потър се наложи с 3:1 при визитата си на Лестър в мач от 27-я кръг на шампионата. Двата тима предложиха интригуващ сблъсък на стадион „Кинг Пауър”. Освен четири гола зрителите видяха още две отменени попадения, две греди, червен картон и 29 удара към двете врати.

Бен Чилуел откри резултата с гол в 11-ата минута, а в 34-ата минута ВАР отмени попадение на Жоао Феликс заради засада. Пет минути след това Патсон Дака изравни за “лисиците”, а докато се очакваше двата отбора да се приберат на почивката при равен резултат, Кай Хаверц отбеляза в шестата минута на продължението.

VAR отмени гол на Челси и през втората част пак заради засада, този път на новото попълнение Михайло Мудрик в 75-ата минута. Три минути по-късно “сините” все пак вкараха попадение чрез Матео Ковачич. В 87-ата минута Фаес бе изгонен след втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко в последните минути на срещата.

В същото време Тотнъм се наложи над Нотингам с 3:1 у дома. Двубоят започна с незачетен гол на Ричарлисон в четвъртата минута. Хари Кейн се разписа на два пъти през първото полувреме, като второто му попадение дойде от бялата точка. Хюн-Мин Сон оформи крайното 3:0 с гол през второто полувреме. Почетното попадение за Нотингам бе дело на Джо Уоръл в края на срещата.

След този успех Тотнъм се намира на четвърто място във временното класиране с актив от 48 точки, докато Нотингам продължава битката за своето спасение. Тимът е на 14-а позиция с актив от 26 пункта.