Мултимилионният Челси смаза 4:0 14-ия в Чемпиъншип в мач от 3-ия кръг на ФА Къп.

"Сините" от Лондон отказаха съперника си на своя "Стамфорд Бридж" с голове в рамките на 11 мин.

Първо Армандо Броя откри за домакините в 58-ата минута. Тиаго Силва удвои в 66-ата. Рахийм Стърлинг пък вкара трети гол за лондончани в 69-ата минута. Малко преди края и Енцо Фернандес добави името си сред голмайсторите.

Чак в 18-ата минута дойде първият по-опасен удар за играчите на Маурисио Почетино. Шутът на Стърлинг обаче бе блокиран от защитник на Престън.

Гостите отговориха с точен изстрел на Уил Кийн, но стражът на Челси нямаше проблеми.

Две минути по-късно отново Стърлинг пробва опасен шут, който бе избит в корнер от стража на Престън Фреди Уудман.

В 22-рата минута се Челси стигна до най-сериозния си пропуск през първата част. Енцо Фернандес изведе Коул Палмър. Звездата на "сините" обаче от чиста позиция изпрати топката в аут.

Пет минути по-късно Осмаич избяга от защитата на домакините и стреля, но ударът му попадна право в ръцете на Джордже Петрович.

Втората част премина изцяло под диктовката на Челси. И логичното се случи в 58-ата мин. Мало Густо центрира остро отляво, а нападателят Армандо Броя засече топката с глава и опъна мрежата на Престън.
Две минути по-късно албанецът можеше да вкара втория си гол в мач, но ударът му с глава срещна напречната греда на Престън.

В 66-ата минута Челси реши изцяло мача. Тиаго Силва засече центриране от корнер на Коул Палмър и удвои.

Стърлинг направи резултата класически 3 мин по-късно. Английският национал не остави шансове на Уудман след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Малко след това Броя бе спрян за нов гол. Нападателят на Челси премина през вратаря на гостите и стреля, но топката бе избита точно пред голлнията.

В 85-ата мин най-скъпия трансфер в историята на Висшата лига - Енцо Фернандес направи 4:0. Световният шампион с Аржетина

ЧЕЛСИ - ПРЕСТЪН 4:0

Стартови състави:

ЧЕЛСИ: Петрович; Гилкрист, Колуил, Дисаси, Густо; Фернандес, Кайседо; Стърлинг, Палмър, Мудрик; Броя

ПРЕСТЪН: Уудман; Стори, Хюз, Линдзи; Потс, Маккан, Уайтман, Милър; Брауни, Кийн; Осмаич