Бившият модел Ейми Кристофърс е твърдо решена да пробие в английската Висша лига като съдия. Тя заряза професията, на която посвети десет години, за да се научи да ръководи футболни срещи.
Очевидно хубавата британка е добра и със свирка в уста, защото се радва на високи оценки в съдийските среди на аматьорско ниво.
В началото на годината фенката на Челси Кристофърс изкара успешно първия курс, който й позволи да бъде арбитър в мачовете между детски отбори.
"Винаги съм обичала футбола и смятам, че би било страхотно, ако стана професионален рефер. Така ще съм още по-близко до събитията. Няма толкова много жени, които да се занимават с това и би било фантастично да покажем, че и момичетата можем да го правим", размишлява палавницата.
"Не става дума за хоби, защото гледам на съдийството много сериозно. За мен това е страст. Обичам играта и се подобрявам след всеки мач. Мечтата ми е да стигна до Висшата лига. Искам да покажа, че мога да стигна далеч", добави Ейми пред вестник "Сън".
Злите езици побързаха да се пошегуват, че напредъкът на съдийката върви твърде бавно, за да може тя да се засече с легендата на Челси Джон Тери, известен със своята слабост към нежния пол.
"Мъжете си мислят, че не знам какво правя на терена, но после остават изненадани, че разбирам футбола по-добре от тях. Забавно ми е, но бързите решенията, които трябва да вземеш за части от секундата са трудни. Трябва да внимаваш много. Вече съм свирила мачове на отбори до 16 години, имам и няколко мача между по-възрастни. Сега изграждам своята увереност", коментира още Кристофърс.







Арганово масло: Течното злато за здрава и блестяща коса
Защо носът ни кърви - основни фактори и съвети за превенция
Десерт с райски ябълки, орехи и канела
Късна емисия
Памела Андерсън: Да си уверен без грим е въпрос на практика
Зони за дърводобив в Австралия са жизненоважен хабитат за коали
Меган, Хари и децата търсят тикви, подготвят се за Хелоуин
5 храни, които да избягвате при раздразнен стомах
Mercedes загатна по странен начин за новия Sprinter
7 дизелови автомобила, които работят лесно на газ
Колко често трябва да сменяте антифриза?
Ето още един претендент за най-готина полицейска кола в света
Осем германци са в Перник за съвместни борби
По-добре час по-рано, отколкото две минути по-късно: Усик трябва да спре с бокса
Кои са българските лъвове на арената на SENSHI 29?
Ислам Махачев за преминаването си в полусредна категория: „Сега мога да ям всичко, да се усмихвам и да тренирам“
Какво се променя след 40?
Mенопаузата може да повлияе на паметта и настроението
Част от вродения хипотиреоидизъм остава неразпознат от скрининга
Инфекциите на пикочните пътища и хигиената в кухнята са свързани?!
Коментари
Напиши коментар09:50 | 11 май 2016 г.
09:46 | 11 май 2016 г.
Напиши коментар