Челси продължава защитата на титлата си по блестящ начин, след като победи с 6:0 Уигън като гост и вече разполага с невероятна голова разлика от 12:0. Както е известно, в първия двубой от Висшата лига "сините" размазаха новака в елита Уест Бромич също 6:0, а Дрогба вкара хеттрик.

Днес котдивоарецът не се разписа, но вместо него това сториха Малуда, Бенаюн, Анелка и Калу на два пъти. Въпреки това нападателят бе с основен принос за убедителната победа, след като записа цели три асистенции.


През миналия сезон лондончани бяха жестоко шокирани на WB Стедиъм, след като загубиха с 1:3. В последния ден от шампионата обаче момчетата на Анчелоти приеха у дома Атлетикс и постигнаха умопомрачителна победа с 8:0, след което заслужено празнуваха титлата си.


Сега 0:10 пък е головата разлика на Уигън, който бе разбит у дома и на старта на сезона от новака Блекпул, в първия кръг от английското първенство. За съжаление, тежката загуба дойде и със загубата на Фигероа, който получи травма в края на мача.




Двубоят на DW Стедиъм не започна по най-добрия начин за лондончани. Домакините бяха решили да се реваншират на своите фенове за загубата от Блекпул на старта на Висшата лига и започнаха изключително активно, като не допускаха "сините" да преминат центъра.

Цялата мощ, която Уигън вложи обаче изигра лоша шега на бяло-сините, защото те бързо изчерпаха силите си, а Челси търпеливо изчакваше момента. Все пак на два пъти възпитаниците на Мартинес успяха да тестват Чех с два удара от дистанция. Първия на Фигероа бе боксиран от стража на шампионите, а после Родайега прати топката право в ръцете му.


Така след половинчасов натиск, при първата си смислена атака в мача Челси поведе в резултата. В 33-та минута Дрогба изведе Ашли Коул по крилото, а той хитро намери Лампард, който бе непокрит на точката на дузпата. Халфът стреля, но Къркланд успя с една ръка да избие - Малуда обаче само това и чакаше и в типично свой стил притича и чукна топката в мрежата за 1:0.


След почивката "сините", които днес бяха в черно, решиха да сменят тактиката и се активизираха за пет минути, което бе напълно достатъчно да си осигурят трите точки в мача.


Първо в 48-та минута Микел изведе Анелка зад защитата с уникален 50-метров пас, а нападателят изчака момента и с мощен диагонален удар простреля Къркланд за 2:0. Само четири минути по-късно французинът отново записа името си сред голмайсторите. След центриране в наказателното поле Дрогба с глава подаде към своя съотборник и Анелка от един метър засече в мрежата. Повторенията обаче категорично показаха, че асът на лондончани е бил в положение на засада.


Уигън опита да натисне, но този път опитите на домакините бяха обречени на пълен неуспех. В 62-та минута изглеждаше, че бяло-сините все още не са загубили всичко, тъй като Босели прати топката в мрежата, но се оказа че футболистът е бил в положение на засада, която за разлика от тази на Анелка бе видяна от рефера и отсъдена.


До края на мача Челси уби играта много умело и само дебнеше за нови грешки на Уигън, които да бъдат наказани. И в 78-та минута дойде поредната - Дрогба бе изведен зад защитата, пребори се за топката и сам срещу Къркланд показа, че е страхотен отборен играч и вместо да стреля пусна към Калу, който бе в една идея по-добра позиция и нападателят не сгреши - 4:0. Веднага след попадението, Саломон направи достатъчно красноречив жест, вместо да се зарадва, той поиска бутонката на Дрогба, за да му я изчисти.

Това обаче не бе всичко. В 90-та минута резултатът набъбна до 5:0. Калу вкара и отново след асистенция на Дрогба в 90-та минута. Котдивоарецът центриран в наказателното поле и младият ас на "сините" изпревари бранител на домакините и вратаря, след което с глава заби топката в мрежата.

Крайното 6:0 бе оформено в последната минута на мача. То бе дело на новото попълнение на Челси Йоси Бенаюн, който влезе като резерва и от близка дистанция мушна топката в мрежата на обезсърчените домакини.

Феновете на английския футбол определено могат да са доволни, след като днес Висшата лига ни предложи още едно 6:0 - Арсенал смаза у дома Блекпул.

Уигън - Челси 0:6

0:1 Малуда (34)
0:2 Анелка (48)
0:3 Анелка (52)
0:4 Калу (78)
0:5 Калу (90)
0:6 Бенаюн (93)

Уигън: Къркланд, Стам, Гоури, Алкарас, Фигероа (84, Бойс), Маккарти (79, Уотсън), Томас, Диаме (80, Макартър), Н'Зогбия, Босели, Родайега

Челси: Чех, Иванович (63, Ферейра), Алекс, Тери, Коул, Есиен (79, Бенаюн), Микел, Лампард, Анелка, Дрогба, Малуда (70, Калу)