Арсенал излезе трети във Висшата лига, след пестеливо 1:0 над Борнемут на „Емиратс”. Ранен гол на Давид Луис направи разликата, за да могат лондончани вече да имат 15 точки.

В интерес на истината мачът не бе особено впечатляващ и домакините потрепериха преди все пак да стигнат до трите точки, което обаче бе и най-важното. Черешките останаха с 11 точки на сметката си.

За Арсенал имаше множество промени от двубоя със Стандард в Лига Европа, но само една от мача с Ман Юнайтед в понеделник, като Дани Себайос стартира вместо Лукас Торейра. Черешките бяха непроменени от равенството с Уест Хям.

Домакините започнаха активно и в 6-ата минута Обамеянг потърси далечния ъгъл с удар от около 20 метра, но топката прелетя малко встрани. Малко по-късно обаче, домакините вкараха. След корнер Давид Луис се извиси и реализира с глава, за да отбележи първия си гол с екипа на Артилеристите.

След лошото начало гостите се поокопитиха и в 17-ата минута трябваше да изравнят. Рико изпълни свободен удар и намери Соланке, който стреля с глава, но прати топката малко покрай целта.

Арсенал отговори със силен шут на Пепе, но над гредата. Последва възможност и пред Обамеянг, чийто изстрел бе спрян на голлинията. Секунди след това домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Пепе и съмненията за такава бяха сериозни. Положението бе преразгледано с ВАР, но решението на Мартин Аткинсън да не посочи бялата точка, остана.

Последваха минути, в които нямаше особено опасни положения, въпреки че домакините имаха инициативата. Чеймбърс стреля неточно при една ситуация, преди ВАР да преразгледа едно падане на Пепе, но дузпа определено нямаше. Почивката обаче дойде при 1:0.

Второто полувреме започна с добра ситуация за гостите. В 51-ата минута Калъм Уилсън бе изведен в наказателното поле, справи се с двама съперници и заобиколи Лено. Ъъгълът обаче стане твърде малък и ударът му бе избит от Чеймбърс, макар че изглеждаше, че топката така или иначе няма да попадне в мрежата.

Черешките обаче определено се подобриха и Джак Стейси накара Лено да избива удара му малко по-късно. Мачът обаче определено се завърза, а Унай Емери пусна играещият силно напоследък Габриел Мартинели, но последвалите минути не бяха особено атрактивни.

В добавеното време феновете на домакините изтръпнаха, когато Калъм Уилсън получи шанс да стреля, но прати топката в ръцете на Лено и в крайна сметка домакините измъкнаха успеха.

Арсенал – Борнемут 1:0

1:0 Давид Луис 9

Арсенал: Лено, Чеймбърс, Сократис, Давид Луис, Колашинац, Гендузи, Джака, Пепе (62 Мартинели), Себайос (74 Уилок), Сака, Обамеянг
Борнемут: Рамсдейл, Стейси (79 Франсис), Аке, С. Кук, Рико, Билинг, Лерма, Х. Уилсън (79 Грьоневелд), Соланке (62 Фрейзър), Кинг, К. Уилсън