Арсенал постигна първата си победа след подновяването на Висшата лига - 2:0 като гост на Саутхемптън. И двата гола на “артилеристите” паднаха след сериозни грешки на вратаря на домакините Алекс Макарти. В 20-та минута Еди Нкетиа даде аванс на “артилеристите”, а в 87-та резервата Джо Уилък довърши “светците”.

Така Арсенал прекъсна серията си от две поредни загуби и вече е на 9-та позиция с актив от 43 точки, на шест за 5-тия Манчестър Юнайтед. Саутхемптън е 14-ти с 37.

Арсенал изигра стабилен мач, без да допуска особени пробойни в защитата си. В същото време тимът на Микел Артета стоеше солидно в средата на терена и пое контрола върху срещата още в началните минути.

Първата възможност се откри пред Обамеянг, чийто удар не затрудни стража на домакините. Малко след това Нкетиа вкара, но попадението му беше отменено заради засада на Сака.

След 10 минути игра Обамеянг изведе Кийрън Тиърни сам срещу Алекс Макарти, шотландецът стреля технично, но ударът му се отби в гредата.

Така се стигна до 20-та минута, когато Арсенал поведе без ситуация за гол. Вратарят на домакините Алекс Макарти получи една топка от защитника, но действа много нескопосано и Еди Нкетиа успя да я избие от краката му. Младокът вкара на празна врата 4-тия си гол за Арсенал този сезон.

В началото на второто полувреме Арсенал имаше прекрасен шанс да удвои. Вратарят на “артилеристите” Емилиано Мартинес пусна перфектен диагонален близо 40-метров пас към Обамеянг, който изскочи сам срещу Макарти. Габонецът обаче опита да изведе Нкетиа на празна врата, но центрирането му беше блокирано от Беднарек. Полякът отклони топката и можеше да излъже Макарти, но за късмет и на двамата тя мина покрай гредата.

След средата на второто полувреме “светците” се посъбудиха и опитаха да стигнат до равенството. В 73-та минута удар на Нейтън Редмънд мина на сантиметри от вратата, а пет по-късно и Мартинес трябваше да се намесва. Резервният вратар на Арсенал отрази много мощен удар на Шейн Лонг, за да запази вратата си.

В 85-та минута защитникът на домакините Джак Стивънс бе изгонен с директен червен картон, след като фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Обамеянг. При последвалия свободен удар Александър Лаказет първо стреля в стената, а след това много мощно в центъра на вратата. Макарти не се намеси добре, а притичалият Джо Уилък гарантира трите точки за тима на Артета.

Саутхемптън - Арсенал 0:2

0:1 Еди Нкетиа 20’

0:2 Джо Уилък 87'

Саутхемптън: Макарти, Валери (46 - Уокър-Питърс), Стивънс, Беднарек, Бертранд, Уорд-Праус, Хьойберг (90 - Вестергор), Редмънд, Армстронг, Обафеми (46 - Лонг), Ингс (90 - Ромеу)

Арсенал: Мартинес, Белерин, Мустафи, Холдинг, Тиърни (71 - Колашинац), Джака, Сака, Себайос (80 - Мейтланд-Найлс), Пепе (64 - Уилък), Обамеянг, Нкетиа (80 - Лаказет)