Арсенал победи с 2:0 Нюкасъл след продължения на "Емиратс" и успя да се класира за четвъртия кръг на ФА Къп на Англия.

Срещата в Лондон бе без голове в редовното време и така се стигна до продължения. В тях артилеристите доминираха и заслужено вкараха две попадения, с които продължават напред в турнира.

Точни за Арсенал бяха резервата Емил Смит Роу (109) и Пиер-Емерик Обамеянг (117).

Артета бе заложил на доста младоци в този мач, което определено се отрази на играта на отбора му, но в крайна сметка домакините си взеха мача и продължават в следващата фаза на турнира.

Арсенал започна атакуващо мача и още в началото натисна сериозно гостите си, но така и не успяваше да стигне до наистина чисто голово положение.

Рийс Нелсън имаше отличен шанс, но пропусна, последва и възможност пред Никола Пепе, който обаче стреля до гредата.

След половин час игра Арсенал изпусна уникално положение, като последователно Обамеянг и Вилиан не успяха да вкарат. До края на първото полувреме лондончани изцяло доминараха, но защитата на Нюкасъл се справяше.

Гостите започнаха по-добре второто полувреме и на свой ред създаде няколко опасности пред вратата на Арсенал. С пропуски се отчете Анди Каръл. В 56-ата минута Каръл се озова на чиста позиция, но стреля непохватно.

Отговорът на Арсенал бе шут на Уилок. През тази втора част лондончани бяха твърде плахи и трудно връзваха някаква смислена комбинация.

Така се стигна до последните минути на редовното време, когато Нюкасъл можеше да вкара, но Лено спаси удар на Каръл.

В продълженията артилеристите доминираха и заслужено вкараха две попадения, с които продължават напред в турнира.

В същото време Евертън успя да излъже Родъръм с 2:1 след продължения, а друг елитен тим Уест Бромич Албиън отпадна от надпреварата след изпълнение на дузпи от Блякпул.

Арсенал - Нюкасъл 2:0

1:0 - Смит Роу (109)
2:0 - Обамеянг (117)

Арсенал: Лено, Седрик, Луис, Мари, Тиърни, Елнени, Уилок, Пепе, Вилиан, Нелсън, Обамеянг

Нюкасъл: Дубравка, Крафт, Ласелс, Кларк, Дъмет, Хейдън, Ш. Лонгстаф, Хендрик, Алмирон, Жоелинтон, Каръл