Виляреал взе предимство срещу Арсенал в полуфиналите на Лига Европа, но успехът с 2:1 означава, че развръзката остава силно неясна.

Испанският тим водеше с 2:0 на почивката, на гостите стигнаха до скъпоценен гол след нея, макар и да играха известно време с човек по-малко.

За домакините обаче също имаше червен картон и в крайна сметка двата тима направиха много любопитен двубой.

Съставът на домакините бе доста атакуващ с Чуквуезе, Пако Алкасер и Жерард Морено започнаха в нападение. За лондончани Пиер-Емерик Обамеянг се завърна на пейката, а Александър Лаказет не бе в групата. Мартин Йодегор започна, а Никола Пепе трябваше да действа като централен нападател.

Началото беше отлично за Виляреал, защото домакините вкараха още при първата си опасна атака. Чуквуезе свърши отлична работа по десния фланг, като проби до наказателното поле, отклони към Тригерос, който от въздуха стреля през краката на Партей и откри.

Този гол вдъхнови домакините, които продължиха да играят по-добре. Артилеристите бяха притеснени, но все пак Пепе беше спрян от Албиол, а Смит-Роу направи твърде тежко докосване и пропусна възможността. След това Сака не бе прецизен при центриране за Смит-Роу.

Лондончани натрупаха самочувствие и в средата на полувремето играеха по-добре, но точно тогава хората на Артета допуснаха много груба грешка в защита. Парехо изпълни корнер, Морено бе свободен и отклони към далечната греда, където Раул Албиол засече и удвои преднината.

Морено стреля неточно от добра позиция малко след това, след което Пепе спечели дузпа, препънат от Фойт. Ситуацията обаче бе прегледена от ВАР и се оказа, че французинът е играл с ръка при овладяването, така че дузпата бе отменена.

Малко преди паузата Морено получи още една възможност като бе изведен в наказателното поле,  но Лено беше на мястото си, като излезе навреме, изтласка нападателя встрани и той не успя да завърши. Така или иначе обаче, Виляреал водеше с 2:0 след 45 минути игра.

Арсенал започна по-добре второто полувреме, но без да създава добри положения. Стигна се обаче до 57-ата минута, когато Дани Себайос бе изгонен за нарушение срещу Парехо. Така Виляреал получи числено предимство и Чуквуезе стреля опасно, но Лено спаси, а минути след това  Морено стреля неточно.

В 71-ата минута обаче, Арсенал спечели дузпа. Сака показа отлична техника, а Тригерос го спъна, макар и с лек контакт. ВАР потвърди решението, а Никола Пепе отбеляза скъпоценния гол за Арсенал.

В 80-ата минута съставите бяха изравнени, след като Етиен Капу влезе грубо срещу Сака. Самият той получи контузия и бе изненесен на носилка, но междувременно получи и втори жълт картон и домакините останаха с човек по-малко.

В добавеното време Арсенал бе близо до изравняването. Партей изведе отлично влезлия малко преди това Обамеянг, нападателят финтира съперник, но Алберто Морено все пак го притисна, а Рули спаси дара и така запази победата за своя тим.

Виляреал – Арсенал    2:1

1:0 Тригерос 5