Арсенал победи с 4:2 Челси на "Стамфорд Бридж" в отложен мач от 25-ия кръг на Висшата лига, превърнал се в голямо футболно зрелище. Еди Нкетия вкара два гола, а по един добавиха Емил Смит Роу и Букайо Сака от дузпа.
Попаденията на Тимо Вернер и Сесар Аспиликуета пък не се оказаха достатъчни за "сините". С успеха "артилеристите" се изравниха по точки с четвъртия Тотнъм, но изостават по голова разлика.
Лукаку първи можеше да вкара след пас на Лофтъс-Чийк, но стреля встрани от вратата. Арсенал откри резултата при първата си опасна атака. В 13-ата Кристенсен направи сгреши при опита си да върне топката на Менди и на практика я подари на Нкетия. Нападателят на "топчиите" напредна и хладнокръвно реализира.
Отговорът на домакините дойде много бързо. Тимо Вернер стреля от границата на пеналта и след рикошет в крака на Бен Уайт направи Рамсдейл безпомощен за 1:1.
В 27-ата минута Арсенал отново излезе напред след перфектната контраатака. Джака се пребори за топката, след което я мушна между краката на Алонсо и пусна към Сака, който намери Йодегор. Норвежецът само продължи към Смит Роу, а 21-годишният английски национал шутира и не остави никакви шансове на Менди.
Челси обаче отново съумя да възстанови равенството много бързо. В 31-ата минута Маунт центрира и Аспиликуета засеча топката в мержата на близката греда - 2:2. В самия край на полувремето Смит Роу пропусна от чиста позиция.
На почивката Томас Тухел замени неубедитения Кристенсен с Тиаго Силва. Полувремето започна с нов шанс пред Вернер, но изстрелът му беше неточен.
В 57-ата Аспиликуета сбърка при изнасянето на топката и постави началото на опасна атака на гостите. Поредица от рикошети предизвикаха хаос в отбраната на "сините" и Нкетия се възползва, вкарвайки втория си гол в двубоя.
Тухел опита да промени нещата и пусна в игра Кай Хавертц вместо Лукаку. Артета пък замени голмайсторите Нкетия и Смит Роу с Мартинели и Седрик Соареш.
Домакините натиснаха, но най-добрата възможност се откри пред Сака, който обаче се подхлъзна и не можа да нанесе решителен удар. В 90-ата минута Аспиликуета изблъска Сака в наказателното поле и рефеът отсъди дузпа. Потърпевщият бе точен от бялата точка, оформяйки крайното 4:2 за Арсенал.
Така за първи път от 28 години Челси допусна три поредни загуби у дома във всички турнири. Отборът все пак има преднина от 5 точки на третото място, като е и с мач по-малко.







В Гърция отложиха големи промени за плащане по банков път и с ПОС терминали
ГЕРБ официално: Рая Назарян става шеф на парламента
Днес пускат движението по ремонтирания участък от "Хемус" от село Яна до входа на София
Най-малко 64 загинали при операция срещу трафика на наркотици в Рио де Жанейро
Ураганът „Мелиса леко отслабна, достигайки Ямайка
Ще се отървем ли някога от ретро дизайна?
Дотук с електрификацията: 43% спад за ЕV в Америка
Най-важното нещо в автомобила е открито по чиста случайност
Toyota Corolla се променя коренно
Умар Нурмагомедов разкри кога планира следващия си мач в UFC
Даниел Дюбоа посочи следващата си цел след реванша с Усик
Осем германци са в Перник за съвместни борби
По-добре час по-рано, отколкото две минути по-късно: Усик трябва да спре с бокса
Честотата на мозъчния инсулт нараства многократно след 70-годишна възраст
Псориатичен артрит – когато автоимунният възпалителен процес не се ограничава до кожата
Какво се променя след 40?
Mенопаузата може да повлияе на паметта и настроението
Коментари
Напиши коментар10:39 | 24 апр 2024 г.
17:43 | 21 апр 2022 г.
11:02 | 21 апр 2022 г.
10:42 | 21 апр 2022 г.
09:57 | 21 апр 2022 г.
09:57 | 21 апр 2022 г.
09:49 | 21 апр 2022 г.
09:01 | 21 апр 2022 г.
08:47 | 21 апр 2022 г.
08:20 | 21 апр 2022 г.
Напиши коментар