Арсенал победи с 4:2 Челси на "Стамфорд Бридж" в отложен мач от 25-ия кръг на Висшата лига, превърнал се в голямо футболно зрелище. Еди Нкетия вкара два гола, а по един добавиха Емил Смит Роу и Букайо Сака от дузпа.
Попаденията на Тимо Вернер и Сесар Аспиликуета пък не се оказаха достатъчни за "сините". С успеха "артилеристите" се изравниха по точки с четвъртия Тотнъм, но изостават по голова разлика.
Лукаку първи можеше да вкара след пас на Лофтъс-Чийк, но стреля встрани от вратата. Арсенал откри резултата при първата си опасна атака. В 13-ата Кристенсен направи сгреши при опита си да върне топката на Менди и на практика я подари на Нкетия. Нападателят на "топчиите" напредна и хладнокръвно реализира.
Отговорът на домакините дойде много бързо. Тимо Вернер стреля от границата на пеналта и след рикошет в крака на Бен Уайт направи Рамсдейл безпомощен за 1:1.
В 27-ата минута Арсенал отново излезе напред след перфектната контраатака. Джака се пребори за топката, след което я мушна между краката на Алонсо и пусна към Сака, който намери Йодегор. Норвежецът само продължи към Смит Роу, а 21-годишният английски национал шутира и не остави никакви шансове на Менди.
Челси обаче отново съумя да възстанови равенството много бързо. В 31-ата минута Маунт центрира и Аспиликуета засеча топката в мержата на близката греда - 2:2. В самия край на полувремето Смит Роу пропусна от чиста позиция.
На почивката Томас Тухел замени неубедитения Кристенсен с Тиаго Силва. Полувремето започна с нов шанс пред Вернер, но изстрелът му беше неточен.
В 57-ата Аспиликуета сбърка при изнасянето на топката и постави началото на опасна атака на гостите. Поредица от рикошети предизвикаха хаос в отбраната на "сините" и Нкетия се възползва, вкарвайки втория си гол в двубоя.
Тухел опита да промени нещата и пусна в игра Кай Хавертц вместо Лукаку. Артета пък замени голмайсторите Нкетия и Смит Роу с Мартинели и Седрик Соареш.
Домакините натиснаха, но най-добрата възможност се откри пред Сака, който обаче се подхлъзна и не можа да нанесе решителен удар. В 90-ата минута Аспиликуета изблъска Сака в наказателното поле и рефеът отсъди дузпа. Потърпевщият бе точен от бялата точка, оформяйки крайното 4:2 за Арсенал.
Така за първи път от 28 години Челси допусна три поредни загуби у дома във всички турнири. Отборът все пак има преднина от 5 точки на третото място, като е и с мач по-малко.







Нов циклон към България: Очакват се проливни валежи и мощни гръмотевични бури
Прокурорската колегия образува дисциплинарно производство срещу Емилия Русинова, отказа срещу Сарафов
След взрива в Горна Оряховица: Замърсяване на подземните води и риск за хора и животни
"Възраждане": Имаме законопроект за отпадане на охраната на всеки народен представител
Прокурорската колегия образува дисциплинарка срещу Русинова, а срещу Сарафов - не
Скоростта на вятъра в Русе е достигнала до 86 км/ч
Кабинетът освобождава ген. Любомир Монов
СДВР иззе над килограм чист фентанил от имота на 52-годишна жена
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Коментари
Напиши коментар08:16 | 21 апр 2022 г.
06:43 | 21 апр 2022 г.
00:54 | 21 апр 2022 г.
00:38 | 21 апр 2022 г.
00:13 | 21 апр 2022 г.
00:12 | 21 апр 2022 г.
00:11 | 21 апр 2022 г.
00:08 | 21 апр 2022 г.
00:07 | 21 апр 2022 г.
00:05 | 21 апр 2022 г.
Напиши коментар