Арсенал не се затрудни особено с коравия отбор на Будьо/Глимт за успеха с 3:0 у дома. Микел Артета пусна експериментален състав, което обаче не се отрази особено на класата на тима. Еди Нкетия (23) даде аванс на лондончани, а 5 минути по-късно Роб Холдинг удвои резултата. В 85-та минута Фабио Виейра довърши норвежците с трети гол.

Това бе втора поредна победа за Арсенал в Група А на Лига Европа, с което лондончани излязоха еднолично на върха в класирането с 6 точки и мач по-малко от Будьо/Глимт с 4. В ранния двубой ПСВ Айндховен разби с 5:1 като гост Цюрих и събра актив от 4 точки. Следващата седмица Арсенал гостува в Норвегия.

Арсенал започна много силно срещата и на практика реши изходя с два гола още през първото полувреме. А Лондончани заслужаваха да вкарат и още. В 9-та минута Фабио Виейра удари гредата с добре насочен удар, а в 23-та минута Кийрън Тиърни също имаше нещастието да види как шутът му се отклонява от дирека. В ситуацията обаче най-добре се ориентира Един Нкетия, който вкара на опразнената врата.

Само пет минути по-късно „артилеристите“ вкараха и втори гол. Фабио Виейра центрира от ъглов удар, норвежците успяха да изчистят топката и тя отново попадна у него. Този път португалецът прати страхотен пас в наказателното поле, а Роб Холдинг с глава направи 2:0.

До края на първото полувреме Гранит Джака също бе близо до гола, но Никита Хайкин отрази страхотния му удар от разстояние. В последната минута на първата част Виейра стреля отново много опасно, но топката профуча встрани от вратата.

Втората част започна с нов шут на Джака и ново спасяване на Хайкин. Норвежците имаха добра възможност в 52-та минута, когато Ветлесен изскочи на стрелкова позиция и прати топката в очертанията на вратата, но Търнър не бе затруднен особено.

В 79-та минута Нкетия пропусна страхотна възможност за втория си гол в мача. Младият нападател на домакините бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но стреля силно покрай вратата. Третият гол не закъсня, след като в 85-та минута Фабио Виейра ознаменува добрата си игра с гол. Той обаче бе изработен от резервата Габриел Жезус, който направи за смях защитниците на гостите, след което подаде на Виейра, който чакаше топката на опразнената врата около точката на дузпата. Португалецът нямаше как да сбърка от тази позиция и я забоде под гредата.

Арсенал – Будьо/Глимт 3:0

1:0 Еди Нкетия 23‘

2:0 Роб Холдинг 28‘

3:0 Фабио Виейра

Арсенал: Търнър, Томиясу, Холдинг, Габриел, Джака (58 – Йодегор), Локонга, Тиърни (71 – Уайт), Маркиньос (58 – Сака), Виейра, Мартинели (58 – Жезус), Нкетия (82 – Нелсън)

Будьо/Глимт: Хайкин, Сампстед (88 – Конрадсен), Му, Лоде, Вембангомо, Салтнес, Берг, Ветлесен (73 – Грьонбек), Пелегрино, Мугуша (73 – Солбакен), Еспейорд (88 – Жугели)