Рио Фърдинанд разкритикува остро бившия мениджър на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс за проваления сезон миналата година.
Мойс наследи Сър Алекс Фъргюсън, но престоят му на "Олд Трафорд" завърши с тотален крах. Под ръководството на шотландеца Юнайтед остана едва на 7-мо място, а той бе уволнен няколко кръга преди края на първенството.
Фърдинанд, който премина в КПР и през уикенда игра срещу бившия си тим при загубата с 0:4, се изказа критично както за методите на Мойс, така и за правилата в съблекалнята. Едно от нещата, от които недоволства защитника бе това, че Мойс е забранил чипса в менюто на играчите.
"Чипсът не е нещо, заради което си струва да отидеш на барикадите. Но всички момчета бяхме ядосани", разказва Фърдинанд в своята книга, извадки от които публикува вестник Сън.
"И познайте какво стана, след като Мойс напусна и Райън Гигс дойде? Минаха само 20 минути след като Мойс си тръгна и ние бяхме на велоергометрите, загрявайки за първата тренировъчна сесия и едно от момчетата каза "Знаете ли какво? Трябва да говорим с Гигси. Трябва да го накараме да ни върне ши***ия чипс".
Фърдинанд обвини също така Мойс, че е имал манталитет на малък клуб и е предприемал прекалено негативен подход.
"Промените на Мойс доведоха предимно до объркване и негативизъм. Мойс ни подреждаше така, че да не загубим, докато ние бяхме свикнали да играем за победа. Това не е Евертън, това е Манчестър Юнайтед".
"Като се върна назад, бих казал, че Дейвид Мойс нямаше късмет. Той и Манчестър Юнайтед просто бяха вода и олио и не можеха да се смесят. Неговите идеи не бяха лоши сами по себе си, те просто не пасваха на групата играчи и традициите на този клуб".
"Преди всеки мач той ни показваше видео клипове колко опасни могат да са съперниците. Сутринта преди мачовете прекарвахме половин час в специални тренировки, предназначени да спрем съперника".
"Имаше прекалено много внимание на тази тема и изведнъж това се превърна в тревога - съперникът трябва да е много добър, за да прекарваме толкова време по въпроса".
Фърдинанд си спомни също и за среща с Неманя Видич и Мойс, анализирайки загубата с 1:4 от Манчестър Сити. След нея той така и не разбрал идеите на Мойс.
"Чуваше се доста момчета да казват "Просто не знам какво иска той". Той ме накара да се съмнявам във всичко".
Фърдинанд разкри още и че е взел решението да напусне клуба когато е бил оставен на резервната скамейка за мача срещу Байерн Мюнхен от Шампионската Лига. Той разкритикува Дейвид Мойс за това, че е съобщил решението си публично пред всички по време на тренировка на "обществен парк", което според Рио е било аматьорско.








Митове и факти: Какво се случва с гумите на колата в горещините?
Късна емисия
Ръсел Кроу показа мускулестия си син във фитнеса – приликата е невероятна
Румен Радев се срещна с представители на "Уестингхаус“
Топ маникюри за плажа
Rolls-Royce показа седан за тези, които не търсят само скъпа кола
Производителите откриха тайно оръжие за улавяне на сетивата
Дилъри подготвят „анти-китайски“ план
Каква температура издържат автомобилните гуми?
България ще бъде представена от трима бойци на KWU SENSHI Световната купа за аматьори
Никола Михайлов завоюва бронз на Световна купа „Варна“ 2026
Мариан Балабанов спечели бронзов медал на Световна купа „Варна“ 2026
Световна купа „Варна“ 2026 отблизо: 10 часа киокушин битки събраха 436 млади бойци от 25 държави
Министерството на здравеопазването с оздравителен план за „Бул Био - НЦЗПБ“
Откриха нов механизъм, който може да обясни загиването на нервни клетки при деменция
НЗОК осигури спешно лечение в чужбина за три деца в рамките на два дни
Лято, диети и диня – защо сезонната храна е най-добрият ни съюзник?
Коментари
Напиши коментар19:53 | 15 сеп 2014 г.
19:34 | 15 сеп 2014 г.
18:45 | 15 сеп 2014 г.
17:51 | 15 сеп 2014 г.
17:03 | 15 сеп 2014 г.
17:02 | 15 сеп 2014 г.
16:59 | 15 сеп 2014 г.
16:47 | 15 сеп 2014 г.
16:11 | 15 сеп 2014 г.
15:59 | 15 сеп 2014 г.
Напиши коментар