Манчестър Юнайтед измъкна драматична победа с 2:1 над Уотфорд като гост в среща от 13-ия кръг на Висшата лига, играна на стадион "Викъридж Роуд".

Преди началото на двубоя играчите и феновете на двата отбора отдадоха почит на загиналите при терористичните атаки в Париж и заедно пяха химна на Франция.

<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/bg_BG/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153784196860439" data-width="500"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153784196860439"><p>&#x417;&#x430;&#x435;&#x434;&#x43d;&#x43e; &#x441;&#x440;&#x435;&#x449;&#x443; &#x442;&#x435;&#x440;&#x43e;&#x440;&#x438;&#x437;&#x43c;&#x430;. &quot;&#x41c;&#x430;&#x440;&#x441;&#x438;&#x43b;&#x435;&#x437;&#x430;&#x442;&#x430;&quot; &#x449;&#x435; &#x441;&#x435; &#x43f;&#x435;&#x435; &#x43d;&#x430; &#x432;&#x441;&#x438;&#x447;&#x43a;&#x438; &#x430;&#x43d;&#x433;&#x43b;&#x438;&#x439;&#x441;&#x43a;&#x438; &#x441;&#x442;&#x430;&#x434;&#x438;&#x43e;&#x43d;&#x438; &#x442;&#x430;&#x437;&#x438; &#x441;&#x435;&#x434;&#x43c;&#x438;&#x446;&#x430;.</p>Публикувахте от <a href="https://www.facebook.com/gol.bg/">Gol.bg</a> в&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153784196860439">21 ноември 2015 г.</a></blockquote></div></div>

"Червените дяволи" имах пълно превъзходство през първата част и логично се оттеглиха на почивка с гол преднина, дело на Мемфис Депай. Той получи прекрасно подаване от Андер Ерера, но по-късно испанецът се контузи и беше сменен.

През второто полувреме Уотфорд вдигна оборотите и изравни малко преди края на редовното време, когато Трой Дийни реализира отсъдената дузпа и сложи край на серията от около 10 часа, в които Давид Де Хеа не беше получавал гол.

В 90-ата минута обаче Дийни си вкара автогол, опитвайки се да изчисти удара на Бастиан Швайнщайгер от много малък ъгъл. Така Манчестър Юнайтед излезе на върха с таблицата с актив от 27 точки, докато Уотфорд е 11-и с 16 пункта.

Гостуващият отбор започна по-дейно и още в самото начало подложи на натиск защитата на противника си - Ниом не изчисти добре и въпреки ефектния опит за автогол прати топката над напречната греда на собствената си врата.

Тъкмо бяха изминали десетина минути игра, когато Юнайтед откри атака след хубава продължителна атака. Андер Ерера центрира меко към границата на наказателното поле, където Мемфис Депай отигра кълбото по фантастичен начин от въздуха с левия крак, намирайки горния десен ъгъл.

В средата на първото полувреме Ашли Йънг загуби топката около центъра, Дийни напредна и подаде вдясно на Игало. Той финтира двама защитници на манчестърци и шутира, но доста неточно. Малко след това записалият асистенция Ерера получи контузия и беше заменен от Рохо.

Морган Шнайдерлен стреля от воле, но над напречната греда, а след това при изпълнение на корнер Бастиан Швайнщайгер отклони с глава, но Дийни изчисти пред голлинията. При една от редките акции на домакините именно Дийни би над противниковата врата.

Мемфис Депай стреля в левия ъгъл на вратата, но Аурелио Гомеш се намеси по блестящ начин, избивайки в корнер.

Още в самото начало на второто полувреме Гомеш отново спаси сигурно попадение, парирайки много хубав изстрел на Лингард, получил подаване от Депай. На отсрещната врата Де Хеа спаси тупалка на Дийни.

В средата на второто полувреме гостите сътвориха много бърза контраатака. Джеси Лингард се пребори за топката и напредна, но завършващият удар на Депай мина покрай десния страничен стълб. След това Луис ван Гаал направи втора принудителна смяна, защото Фил Джоунс се контузи.

Двайсетина минути преди края на мача Уотфорд беше много близо до изравняването, създавайки най-чистата си възможност. Абди стреля мощно и Смолинг изби с глава, но топката все пак влизаше в долния ляв ъгъл. Де Хеа демонстрира невероятен рефлекс и изби с една ръка, за да улови шут на Дийни малко по-късно.

Пет минути преди края Игало беше съборен от Рохо в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Трой Дийни застана зад бялата точка и не сбърка с изстрел в средата.

В 90-ата минута Крис Смолинг засече по ефектен начин центриране отдясно, но Гомес успя да избие. Секунди след това обаче Бастиан Швайнщайгер върна аванса на своите в резултата. Гомеш спаси удар на Лингард, топката стигна у Швайни, който вкара с помощта на рикошет в тялото на Дийни.

Уотфорд - Манчестър Юнайтед 1:2

0:1 Мемфис Депай - 11'
1:1 Трой Дийни - 87', дзупа
1:2 Трой Дийни - 90', автогол

Уотфорд: Гомеш, Бритос, Ниом (Паредес - 69'), Каткърт, Икечи Ания, Капу, Уотсън, Абди, Дийни, Хурадо (Нейтън Аке - 46'), Игало

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Смолинг, Джоунс (Макнеър - 69'), Блинд, Йънг, Швайнщайгер, Шнайдерлен, Ерера (Рохо - 25'), Мата (Перейра - 79'), Лингард, Депай