Бившият мениджър на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън заяви, че до края на сезона клубът трябва да се фокусира върху спечелването на Лига Европа - турнир, който до този момент "червените дяволи" не са печелили. Великият шотландец говори и за цикличността по отношение на доминацията на европейската сцена.
Юнайтед се намира на пето място във Висшата лига и се бори за място в топ 4, докато в Лига Европа тимът е на четвъртфинал, където ще срещне белгийския Андерлехт.
"Истината е, че ние никога не сме печелили нито Лига Европа, нито купата на УЕФА. А сега жребият е чудесен. Не казвам, че е сигурно, че Манчестър Юнайтед ще спечели турнира, но има отличен шанс да го стори. Това си е европейска купа, а също така и място в Шампионската лига", каза Фъргюсън.
Според 75-годишния шотландец има цикличност при печеленото на европейските трофеи и английските отбори и в частност Юнайтед трябва да направят възможност, за да се върнат на върха.
"През 70-те години успехите бяха за Аякс и Байерн. През 80-те - за Ливърпул. 90-те години бяха тези на италианците и на Милан. След това и английските отбори имаха силни години. Сега колелото се паднало на испанските отбори, затова те имат такива успехи", обясни Фъргюсън, който води Юнайтед в продължение на 27 години.








Д-р Бойко Пенков: Преди 26 години не си представях така НЗОК
Скъпа реколта и ниски изкупни цени поставят земеделците под натиск
Рокади в СДС: Илия Лазаров е новият председател
"Административна кома": 9 месеца реставрирана сграда чака одобрение
Повдигнаха обвинения на директора на ВиК-Бургас и на негов служител
Парад на ретро коли в Бургас с благотворителна кауза
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Медицинският Mercedes C 32 AMG отбелязва юбилей
Алекс Волкановски сподели очакванията си за реванша между Макгрегър и Холоуей
Хавиер Ибаниес ще боксира за титла на WBC
Хабиб потвърди: Умар Нурмагомедов започна подготовка за битката със Сонг Ядонг
Макс Холоуей вече мисли за Махачев и Гейджи преди битката с Макгрегър
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментар11:33 | 22 мар 2017 г.
11:28 | 22 мар 2017 г.
11:15 | 22 мар 2017 г.
Напиши коментар