Манчестър Юнайтед няма спирка, след като постигна нова победа в груповата фаза на Шампионската лига.

"Червените дяволи" постигнаха успех с 2:0 при домакинството си на португалския Бенфика на своя "Олд Трафорд" и тимът на практика на 99,9% си е гарантирал място в следващата фаза.

Това стана в Група "А" от най-комерсиалния турнир, като по този начин отборът продължава да е лидер в класирането с 12 точки в актива си - 4 победи от 4 мача.

Португалците пък изживяват най-слабото си участие в надпреварата с 0 спечелени точки след 4 мача.

Свилар си вкара автогол в самия край на полувремето и така даде аванс на домакините.

Преди това пък Марсиал пропусна дузпа в 15-ата минута, но за негово щастие това не се оказа фатално.

В 78-ата минута Блинд вкара от дузпа и оформи крайния резултат.

Доста изненадващо гостите бяха по-активни в началото на срещата и владееха инициативата.

В 14-ата минута обаче Юнайтед получи правото да изпълни дузпа, след като Марсиал падна в наказателното поле след съприкосновение с Дъглас.

Зад топката застана именно французинът, който обаче пропусна, тъй като Свилар спаси неговия удар.

Малко след това Диас от състава на португалците отправи страховит удар от 25 метра, който бе спасен по страхотен начин от Де Хеа.

Последваха силни атаки за Юнайтед и Лукаку пропиля два добри шанса да вкара.

При първия неговият удар бе избит от противниковия страж, а при второто положение ударът му с глава премина над напречната греда.

В самия край на полувремето обаче Юнайтед реализира, след като Матич отправи мощен удар, а топката се отби в гредата и гърба на противниковия страж. Това попадение бе записано като автогол на самия Свилар.

Все пак обаче секунди по-късно той се намеси отлично, след като отрази удар на Лукаку, който бе излязъл сам срещу нег.

Второто полувреме започна без особени възможности пред двете врати.

Четвърт час след неговото начало обаче Де Хеа спаси страхотен удар на Гонсалвеш и така предотврати изравнително попадение.

В 66-ата минута след ужасяваща грешка на Бейи топката попадна в краката на Хименес, чийто удар обаче срещна гредата.

В 77-ата минута Рашфорд бе спънат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, като тя бе изпълнена от Блинд, който удвои резултата и уби каквато и да е интрига.