Манчестър Юнайтед счупи каръка и постигна първа победа като гост във Висшата лига от 27-и февруари насам, след като победи Норич с 3:1 при визитата си на "Кароу Роуд".

Това стана в среща от 10-ия кръг на Висшата лига, а след нея "червените дяволи" са на 7-ото място в класирането с актив от 13 точки, докато "канарчетата" са на предпоследната 19-а позиция със скромните 7 точки.

Преди този мач отборът на Оле Гунар Солскяер не познаваше вкуса на успеха при визита от цели осем гостувания в английския елит.

Мактоминей откри резултата за гостите в 21-ата минута, а в 30-ата Рашфорд удвои. За класическия резултат точен бе Марсиал в 73-ата минута. Домакините стигнаха до почетен гол чрез Ернандес в 89-ата минута.

Не може да не се отбележи, че през първото полувреме гостите пропуснаха две дузпи чрез Рашфорд и Марсиал съответно в 28-ата и 43-ата минути.

Срещата започна по най-добрия начин за гостите и след натиск те стигнаха до попадение.

В 21-ата минута след хубав удар от наказателното поле Мактоминей откри резултата в полза на своя отбор, а в 27-ата минута гостите получиха дузпа, макар и с известна доза закъснение. Тя бе свирена заради нарушение на Годфри срещу Джеймс в наказателното поле след намесата на VAR.

Рашфорд застана зад топката, но ударът му бе спасен от противниковия страж. Все пак обаче той се реваншира в 30-ата минута, след като бе изведен с фантастичен пас сам срещу вратаря от Джеймс и не сгреши.

В 42-ата минута Кантуел наруши правилата и Юнайтед получи нова дузпа, като зад топката този път застана Марсиал. Неговият удар обаче бе отразен от Крул. Отново тя бе свирена след намеса на VAR.

До почивката нямаше повече голове, а след нея темпото леко поспадна.

Все пак обаче Юнайтед стигна до трето попадение в 73-ата минута, след като Рашфорд видя с фантастичен пас, с пета, Марсиал и последният от малък ъгъл не сгреши.

В 89-ата минута Ернандес вкара почетен гол за домакините.