Манчестър Юнайтед допусна нова издънка във Висшата лига, след като този път врътна разочароващо 2:2 у дома срещу новака Астън Вила.

Това стана в среща от 14-ия кръг на Висшата лига, която се игра на "Олд Трафорд".

Гостите първи откриха чрез Грийлиш в 11-ата минута, но след автогол на Хийтън в 42-ата и попадение на Линдельоф в 64-ата минути домакините стигнаха до обрата.

Две минути след това обаче Мингс донесе точката на бирмингамци.

Юнайтед е 9-и с 18 точки след този мач, а Вила е на 15-ата позиция с три по-малко.

Това е трети пореден мач от всички турнири в който отборът на Оле Гунар Солскяер не познава вкуса на успеха.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за гостите и още в 11-ата минута Грийлиш даде аванс на бирмингамци в резултата.

Той финтира бранител на Юнайтед, а след това с брилянтен удар в сглобката на далечния ъгъл матира Де Хеа и хвърли в смут феновете на домакините. Попадението на футболиста, на "виланите", определено бе от световна класа.

За съжаление на бирмингамци минути след това Ел Гази бе принудително заменен от Трезеге заради контузия, а в следващите минути на терена нямаше интересни ситуации.

В 28-ата минута гостите вкараха второ попадение, което бе отменено заради засада, а две минути по-късно Юнайтед можеше да изравни, но ударът на Рашфорд мина много близо покрай страничната греда.

В 36-ата минута Вила бе агонизиращо близо от втори гол, но Уесли направи сериозен пропуск от близко разстояние.

Все пак обаче шест минути по-късно Юнайтед успя да изравни резултата, след като при едно центриране в наказателното поле Хийтън с крак си вкара топката в собствената врата, а до почивката нямаше повече попадения.

Второто полувреме започна с добро темпо, но през първите минути от него не се стигна до опасности пред двете врати.

Все пак обаче Юнайтед успя да намери сили и да стигне до пълен обрат след попадение в 64-ата минута, след като Линдельоф засече с глава топката на далечната греда и не даде шансове на противниковия вратар.

Преди това тя бе отклонена към него след центриране и в крайна сметка шведът се разписа.

Радостта на домакините обаче бе много кратка, тъй като само две минути след това Мингс изравни

След хитро центрирана топка английският национал засече с воле кълбото от границата на малкото наказателно поле и успя да възстанови статуквото.