Манчестър Юнайтед завърши с разгромна победа мачовете си от група "L" на Лига Европа. Англичаните разнебитиха с 4:0 Аз Алкмаар и записаха пореден успех в турнира, който им гарантира първото място в групата.

Първата част мина без голове, но в началото на второто полувреме Юнайтед се развихри и в рамките само на 11 минути набута цели четири гола във вратата на "лалетата". Точни бяха Ашли Йънг (53), Мейсън Грийнууд (58 и 64) и Хуан Мата (62 от дузпа).

Трябва да се отбележи, че Оле Гунар Солскяер заложи на част от резервните си играчи, но това не се оказа фатално и Юнайтед се поздрави с впечатляваща победа.

От своя страна Аз Алкмаар загуби, но продължава напред в турнира, като втори отбор в групата. Юнайтед събра 13 точки, холандците са с 9 пункта. Партизан остана на 3-ото място с 8 точки, а Астана е на дъното с едва три точки.

Жребият за следващата фаза на надпреварата ще бъде в понеделник (16 декември) в Нион.