Манчестър Юнайтед постигна първата си домакинска победа през този сезон, след като се наложи с 1:0 над Уест Бромич Албиън в двубой от 9-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Олд Трафорд".

Единственото попадение в срещата бе дело на Бруно Фернандеш (56'), който бе точен от дузпа, която обаче трябваше да бъде преизпълнена, защото първоначалния изстрел бе спасен от вратаря Сам Джонстън, който бе излязъл пред голлинията.

Иначе придобилият печална известност в Англия рефер Дейвид Кут отново се прочу. Името на Кут стана известно по време на дербито между Евертън и Ливърпул към средата на октомври. Малко преди дузпата за "червените дяволи", Кут бе отсъдил 11-метров наказателен удар за УБА, но реши да го отмени, след като от ВАР стаята го посъветваха да преразгледа нарушение на Фернандеш срещу Конър Галахър.

Иначе двубоят започна без кой знае какви положения, като и двата отбора не успяваха да наложат играта си и да стигнат до вратите на Давид Де Хея и Сам Джонстън. Така първото полувреме завърши без голове.

През втората част нещата се промениха. Още в първите секунди на втората част гостите стигнаха до добра ситуация за гол, при която Бруно Фернандеш действа нескопосано и изрита Конър Галъхър, а реферът посочи бялата точка. След преглед на ситуацията с ВАР, асистентите на Дейвид Кут не успяха да преценят дали има дузпа или не и самият той трябваше да разгледа положението. След като видя ситуацията, Кут промени решението си и отмени наказателния удар, като най-вероятно мотивите му са, че Фернандеш е докоснал топката, въпреки че откровено изрита своя противник.

В 53-ата минута домакинтие също стигнаха до дузпа,след като при центриране отляво, Семи Аджаи игра с ръка, въпреки че при подаването футболистът не гледаше към топката. Бруно Фернандеш се нагърби с отговорността, но Сам Джонстън спаси. Асистентите на Кут обаче сигнализираха, че вратарят на гостите е напуснал голлинията още преди Фернандеш да стреля, което означаваше само едно – ново изпълнение на дузпата. При втория опит халфът на Юнайтед не сгреши и реализира за 1:0.

В 65-ата минута УБА бе много близо до изравнително попадение, но ударът на Калъм Робинсън прати топката в гредата.

В крайна сметка Юнайтед все пак успя да запише първа победа у дома и втора поредна в шампионата. Манчестърци вече са в горната половина на класирането на първенството и заемат деветото място с актив от 13 точки. УБА пък е в зоната на изпадащите - 18-а позиция с 3 пункта.

Манчестър Юнайтед - УБА 1:0

Голмайстори: Бруно Фернандеш (56')

Юнайтед: Де Хея, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Телес, Фред (Мактоминей 84'), Матич, Фернандеш, Мата (Кавани 63'), Рашфорд (Ван де Беек 79'), Марсиал
Мениджър: Оле Гунар Солскяер

УБА: Джонстън, Иванович (Кровинович 79'), Бартли, Фърлонг, Ажай, Таунсенд, Сойърс, Диангана (Робсън-Кану 62'), Галахър, Перейра, Ахерн-Грант (Робинсън 62')
Мениджър: Славен Билич