Манчестър Юнайтед разнебити Реал Сосиедад с 4:0 като гост в първи 1/16-финален сблъсък от турнира Лига Европа.

Двубоят, който се игра в Италия, заради противоепидемичните мерки, бе доста интересен и динамичен. Символичните гости обаче бяха много по-добрият отбор през цялото време и заслужено се поздравиха с успеха.

Манчестър Юнайтед успя да открие резултата през първата част, а Бруно Фернандеш откри в 27-ата минута.

"Червените дяволи" узакониха своето предимство през второто полувреме. Бруно Фернандеш отбеляза втория си гол в срещата в 57-та минута, а Маркъс Рашфорд направи резултата класически пет минути по-късно.

В последната минута от редовното време, един от най-добрите на терена, Даниел Джеймс проби отдясно и мушна топката покрай Ремиро за 4:0.

По този начин "червените дяволи" почти обезмислиха реванша на "Олд Трафорд", който ще се играе следващата седмица.

Двубоят започна доста динамично и още до третата минута двата отбора имаха добри възможности да поведат в резултата, но те бяха пропилени.

В 16-ата минута Ман Юнайтед огранизира супер атака отдясно. Бруно Фернандеш изведе по страхотен начин Скот Мактомини в наказателното поле, шотландецът стреля, но Ремиро спаси с крак.

Натискът на "червените дяволи" даде резултат в 27-ата минута. Маркъс Рашфорд пусна отличен пас в наказателното поле за Бруно Фернандеш, където Игор Субелдия закъсня да покрие португалеца, след което попречи на Ле Норманд и Ремиро да се намесят. Тримата се сблъскаха, а това даде шанс на Бруно да реализира спокойно на празна врата.

До края на полувремето нямаше нищо по-интересно и Юнайтед се прибра на почивка с гол аванс.

Първата ситуация през втората част дойде в 47-ата минута, когато защитникът на "баските" Робен Ле Норманд отправи хубав изстрел от средна дистанция, но  Хендерсън се справи и улови без проблеми.

Десетина минути по-късно "червените дяволи" удвоиха преднината си. Даниел Джеймс пусна към Фернандеш, който укроти и с мощен шут от границата на наказателното поле не остави шанс на стража "баските". Великолепен гол.

Точката на спора бе сложена в 65-тата минута. Фред намери по чудесен начин Рашфорд отляво, той проби и прати неспасяемо топката във вратата на Сосиедад.

Един от най-добре играещите за Юнайтед в мача Даниел Джеймс направи кошмара за домакините пълен в последната минута. Джеймс проби отдясно на скорост, надбяга защитата на Реал и преодоля Ремиро за четвърти път, а с това оформи и крайния резултат.

Реал Сосиедат - Манчестър Юнайтед 0:4

0:1 - Фернандеш 27'
0:2 - Фернандеш 57'
0:3 - Рашфорд 65'
0:4 - Джеймс 90'

Реал Сосиедад: Алекс Ремиро, Хосеба Залдуа, Робин Ле Норманд, Игор Субелдиа,  Начо Монреал, Давид Силва, Асиер Иляраменди, Микел Мерино, Аднан Янузай, Александър Исак, Микел Оярсабал

Манчестър Юнайтед: Дийн Хендерсън, Алекс Телес, Хари Магуайър, Ерик Баи, Аарън Уан-Бисака, Фред, Скот Мактомини, Даниел Джеймс, Бруно Фернандеш, Мейсън Грийнууд, Маркъс Рашфорд

Главен съдия: Сандро Шарер, Швейцария