Манчестър Юнайтед победи Гранада с 2:0 като гост в първи мач от 1/4-финалите за Лига Европа.

"Червените дяволи" стигнаха трудно до успеха, но той бе напълно заслужен.

Първият гол падна в 31-вата минута, а негов автор стана Маркъс Рашфорд. Нападателят получи ювелирно подаване през целия терен от Виктор Линдельоф и хладнокръвно преодоля стража на домакините.

Вторият гол дойде в самия край на мача, когато гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана потърпевшия Бруно Фернандеш и въпреки, че вратаря уцели ъгъла, кълбото все пак влетя в мрежата.

Реваншът между двата тима е след седмица на стадион "Олд Трафорд".

В първите минути Манчестър Юнайтед се настани в половината на своите домакини, но последователни удари на Рашфорд, Мактомини и Погба бяха блокирани от защитниците на Гранада.

В 19-тата минута Маркъс Рашфорд имаше отлична възможност да обстрелва вратата на Гранада от пряк свободен удар. Изстрелът бе доста силен, но за негово съжаление прелетя над напречната греда.

Половин час след началото на срещата статистиката бе красноречива. "Червените дяволи" бяха създали 5 положения за гол, а Гранада - нито едно. И тогава дойде и шестото. Маркъс Рашфорд получи топката на ъгъла на наказателното поле и опита много технично да завърти топката в далечния ъгъл, но за щастие на Руй Силва и този шут се оказа неточен.

Обсадата към вратата на домакините не спираше и в 31-вата минута Юнайтед все пак излезе напред в резултата. Виктор Линдельоф пусна уникално 40-50 метрово подаване към Рашфорд, който се откъсна от защитата, овладя добре и останал сам срещу стража на испанците, нападателят прокара топката покрай него.

След гола домакините опитаха да отговорят и създадоха няколко добри положения пред Де Хеа. При едно от тях, в 40-тата минута, Йанхел Ерера нанесе страховит шут от воле, но топката се отби от левия страничен стълб.

Около четвърт час след началото на второто полувреме Хари Магуайър взе топката от центъра и напредна мощно напред. Бранителят стигна до дъгата на наказателното поле, откъдето шутира опасно по земя, но кълбото прелетя встрани от вратата.

В 71-вата минута капитанът на "червените дяволи" Хари Магуайър получи жълт картон, а това означава, че той ще пропусне реванша след седмица. По-рано в срещата картони получиха и Скот Мактомини и Люк Шоу, като те също отпадат от сметките на Солскяер за срещата реванш.

В последната минута от мача защитник на домакините удари Бруно Фернандеш в лицето и Юнайтед получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана именно потърпевшия и успя да покачи на 2:0, което се оказа и крайният резултат.

Гранада - Манчестър Юнайтед 0:2

0:1 - Маркъс Рашфорд 31'
0:2 - Бруно Фернандеш 90' дузпа

Гранада: 1. Руй Силва, 16. Виктор Диас, 20. Хесус Вайехо, 22. Домингос Дуарте, 15. Карлос Нева, 21. Йанхел Ерера, 4. Максим Гоналонс, 24. Кенеди, 19. Анхел Монторо, 10. Антонио Пуертас, 9. Роберто Солдадо

Старши треньор: Диего Мартинес

Манчестър Юнайтед: 1. Давид Де Хеа, 29. Аарън Уан-Бисака, 2. Виктор Линдельоф, 5. Хари Магуайър, 23. Люк Шоу, 6. Пол Погба, 39. Скот Мактомини, 21. Даниел Джеймс, 18. Бруно Фернандеш, 10. Маркъс Рашфорд, 11. Мейсън Грийнууд

Мениджър: Оле Гунар Солскяер