Рома победи Манчестър Юнайтед с 3:2 в полуфинална среща реванш от турнира Лига Европа, която се игра на стадион "Олимпико" в Рим. На "Олд Трафорд" англичаните постигнаха убедителна победа с 6:2 и с общ резултат 8:5 "червените дяволи" продължават напред.

През първата част Кавани изведе гостите напред с гол в 39-тата минута. Един Джеко(57') и Кристанте(60') направиха пълен обрат, но Кавани се разписа още веднъж в 68-мата минута и секна надеждите за "вълците". Все пак Рома стигна до успеха седем минути преди края след като Алекс Телеш си отбеляза автогол.

Във финалния двубой на турнира "Червените дяволи" ще спорят с тима на Виляреал, който се класира напред след нулево равенство на стадиона на Арсенал.

Първото 100%-во положение в мача бе за гостите. Кавани се измъкна зад отбраната на Рома и опита да прехвърли вратаря, но топката кацна на гредата и излезе в аут.

Все пак 6 минути преди края на първата част Юнайтед взе аванс в резултата. Кавани се откъсна за втори път и бе безмислостен. С мощен шут не остави шансове на стража на Вълците.

Рома започна много смело второто полувреме и успя да постави гостите под напрежение. Един Джеко засече с глава удар на Педро и в 57-мата минута резултатът бе изравнен.

Само 3 минути по-късно Браян Кристанте направи обрата пълен. Пелегрини бе в ролята на асистент а Кристанте не даде шансове на Де Хеа. 2:1.

Последваха нови две чисти ситуации за домакините, но Един Джеко и Педро бяха отчаяни от страхотните намеси на Давид Де Хеа.

Всяка въпросителна около срещата падна в 68-мата минута, когато Кавани засече центриране на Бруно Фернандеш и с глава направи 2:2. Това бе вторият гол на уругваеца за вечерта и общо 4-ти в двата мача.

Рома все пак стигна до престижен успех в 83-тата минута, когато Алекс Телеш си отбеляза нелеп автогол и оформи крайния резултат.

Рома – Манчестър Юнайтед 3:2

0:1 Единсон Кавани 39'
1:1 Eдин Джеко 57'
2:1 Брайън Кристанте 60'
2:2 Единсон Кавани 60'
3:2 Никола Залевски 83'