Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Астън Вила и се класира за 4-ия кръг на ФА Къп, където ще приеме Мидълзбро. Скот Мактоминей донесе успеха на „червените дяволи“, които изиграха поредния си неубедителен мач. Два гола на бирмингамци бяха отменени, а веднъж и гредата спаси 12-кратния първенец в най-стария футболен турнир.

Мениджърът на домакините Ралф Рангник даде почивка на капитана Хари Магуайър и голмайстора Кристиано Роналдо, оставяйки ги извън групата. Юнайтед стартира много активно и още в 8-ата минута поведе в резултата. Фред центрира и сложи топката на главата на Мактоминей, който с лекота вкара от няколко метра.

След това футболистите на Стивън Джерард се разиграха, поеха контрола над топката и опитаха да отговарят на удара. Първо Макгин стреля с левия крак, а малко по-късно и Буендия опита късмета си, но Де Хеа показа класа.

„Червените дяволи” отговориха с положение на Кавани, но Мартинес се справи. В 30-ата минута късметът покри домакините. Оли Уоткинс се измъкна от Линдельоф, но шутът му срещна напречната греда.

Напрежението пред вратата на Де Хеа продължи, като в 32-ата минута Мактоминей едва не си отбеляза автогол след рикошет. Юнайтед обаче се съвзе. Люк Шоу и Мактоминей затрудниха последователно Мартинес, но вратарят бе на висота.

Мат Кеш пък блокира в последния момент подаване на Рашфорд към Грийнууд. В края на полувремето Бруно Фернандес стреля разочароващо от отлична позиция.

Гостите стартираха много добре втората част, но нямаха шанс при две ситуации. В 50-ата минута попадение на Дани Ингс бе отменено от ВАР заради нарушение на Джейкъб Рамзи срещу Кавани. След това пък гол на Уоткинс не бе признат, тъй като Ингс бе в засада. В 67-ата минута Де Хеа отрази страхотен удар на Кеш от границата на пеналта.

Домакините стигнаха до най-добрата си възможност след почивката в 74-ата минута. Грийнууд бе изведен отдясно срещу Мартинес и шутира, а аржентинецът спаси без проблем. В 87-ата минута Шоу разби носа на Конса в наказателното поле, но реферът Майкъл Оливър тактично си замълча.

Манчестър Юнайтед - Астън Вила 1:0
Голмайстор: Мактоминей (8)
Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Далот, Линдельоф, Варан, Шоу, Мактоминей, Фред, Грийнууд, Фернандес, Рашфорд, Кавани.
Астън Вила: Мартинес, Каш, Конса, Мингс, Таргет, Макгин, Луис, Джейкъб Рамзи, Буендия, Ингс, Уоткинс.