Манчетър Юнайтед се сгромоляса в турнира за Купата на Англия, след като бе елиминиран с дузпи от Мидълзбро. Редовното време завърши 1:1, а в продълженията нови голове не паднаха.

Така се стигна до изпълнения от бялата точка, където двата отбора бяха точни при първите си 7 удара. Гостите вкараха и при осмия си опит, а Антъни Еланга не уцели вратата. С успеха Боро се класира за 1/8-финалите в надпреварата, докато Юнайтед записа поредната си издънка през сезона.

12-кратният носител на трофея можеше да реши нещата в своя полза още в редовното време, но Кристиано Роналдо изпорти първа дузпа след завръщането си на "Олд Трфорд", а гредите на два пъти помогнаха на тима от Чемпиъншип.

Домакините пропуснаха да реализират още във 2-ата минута след неразбирателство между вратаря Джо Лумли и защитниците пред него. Топката попадна в Санчо, който с техничен прехвърлящ удар нацели напречната греда.

Малко по-късно Роналдо стреля със задна ножица, но право в ръцете на Лумли. В 20-ата минута завърналият се след контузия Пол Погба бе съборен в наказателното поле от Дайкстеел и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Роналдо, който обаче шутира покрай десния страничен стълб.

В 25-ата минута Юнайтед все пак откри резултата. Бруно Фернандеш намери с майсторско подаване Санчо. Крилото нахлу в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, а топката се отклони в крака на Джоунс и се оплете в мрежата.

След това Рашфорд на два пъти пропусна да вкара втори гол за Юнайтед. След почивката отборът от североизтока погледна по-смело към вратата на съперника. При една бърза комбинация по десния фланг Крукс шутира в близкия ъгъл, но Дийн Хендерсън спаси.

В 65-ата минута резервата Дънкан Уотмор овладя топката в пеналта и намери Крукс, който без забавяне я прати във вратата за 1:1. Голът бе оспорван от "червените дяволи" заради игра с ръка на Уотмор, но в крайна сметка бе зачетен след проверка от ВАР.

Боро можеше да вкара и второ попадение, но Магуайър се намеси решаващо срещу Шпорар. В 72-ата минута Лумли направи подарък на Фернандеш, който обаче уцели десния страничен стълб вместо опразнената врата.

В последните минути футболистите на Ралф Рангник натиснаха, но резервата Еланга профука две добри възможности и мачът влезе в продължения. В 107-ата минута Фернандеш стреля опасно с глава, но вратарят спаси с върха на пръстите си.

В 115-ата минута Мидълзбро пропусна златен шанс. Макнеър свали топката с глава към Конъли, който отправи лек удар, а Хендерсън спаси с ръка.

При дузпите Макнеър, Пайеро, Хаусън, Тавърниър, Бамба, Уотмор, Фрай и Пелтиър бяха точни за гостите. Мата, Магуайър, Фред, Роналдо, Фернандеш, Мактоминей и Далот също реализираха, но Еланга не уцели вратата при осмото изпълнение и "червените дяволи" отпаднаха за първи път в 4-ия кръг на турнира в домакински двубой.