Може би последният път, когато Кристиано Роналдо не успя да постигне своето за трансфер, беше през лятото на 2008-а и тогава не се получи много зле за Манчестър Юнайтед. CR7 отчаяно искаше да се присъедини към Реал Мадрид след 5 сезона на „Олд Трафорд“ и сагата беше токсична. Червените дяволи дадоха кралете на ФИФА, а самият португалецът заяви, че е „роб“, защото е бил принуден да остане в клуба.
В крайна сметка Юнайтед не отстъпи през лятото на 2008-а и задържа Роналдо. А благодарение на сър Алекс Фъргюсън Кристиано направи още един брилянтен сезон – червените дяволи спечелиха титлата и стигнаха финал в Шампионската лига, след което Роналдо подпечата трансфера си в Реал.
Твърдата ръка на Юнайтед проработи добре преди 14 години, задържайки играч от световна класа за още една кампания, а след това бе прибрана и значителна сума. Оттогава насам Роналдо като цяло задава мелодията на кариерата си и за да оценим как са се променили времената, си струва да си припомним цитат на Пеп Гуардиола от миналото лято, когато изглеждаше, че CR7 ще подпише с Ман Сити, а не с Юнайтед.
„По мое лично мнение има малко футболисти, които сами решават къде да играят. Кристиано е един от тях. Той ще избере следващия си отбор. Няма да съм нито аз, нито Ман Сити“, отсече каталунецът. Сега Роналдо реши, че не иска да играе на „Олд Трафорд“ и ако това е изненадало някого в Юнайтед, тогава те са били доста наивни. Един толкова безмилостно амбициозен играч като Кристиано няма как да прекара един от последните си сезони на елитно ниво в турнир като Лига Европа.
Юнайтед настоява, че португалецът не се продава и има още една година от договора си, но в момента шансовете той да изкара тази година са много малки. Да измъкнеш този допълнителен сезон от него сега е много по-трудно, отколкото през 2008-а, защото вече го няма стария коз. Дори тогава, когато червените дяволи бяха на върха на силите си и Роналдо все още имаше дълга кариера пред себе си, сър Алекс доста се бори, за да го задържи. А Юнайтед вече няма тази сила както преди.
Клубът е виновен, че е в тази позиция след поредица от лоши решения през миналата кампания. Когато привлечеш играч като Кристиано, има неписано правило, че трябва да осигуриш условия за успех, а на „Олд Трафорд“ не го сториха. Освен това кой знае колко дълго ще продължи кариерата на CR7, но със сигурност времето му на самия връх е ограничено и ако има шанс да участва в Шампионската лига с друг отбор, той със сигурност ще предприеме този ход.
Така клубът има огромен проблем още в самото начало на ерата на Ерик тен Хаг и цялата позитивност, която трябваше да генерира назначаването на 52-годишния специалист, най-вероятно ще бъде потопена в дълга трансферна сага. Но това не е нещо ново, тъй като Юнайтед от няколко години стои опасно близо до пропастта.
Тайрън Маршал, Manchester Evening News
Превод на "Тема спорт"








Църковен празник на 29 юни - поверия, забрани и кой празнува имен ден
Времето днес: Слънчево с високи температури и кратки следобедни валежи
Хороскоп за 29 юни: Съвети за работа, финанси и личен живот
Жега: Цялата страна с жълт код днес, очакват се 39°
На 29 юни се почита Св. Петър, любимият ученик на Христос
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Боят между Канело и Кристиан Мбили беше отложен
България с 15 джудисти на европейското първенство за кадети в Испания
Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското по сумо
Зандър Заяс прие с достойнство първата загуба в кариерата си
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар21:30 | 29 юли 2022 г.
19:33 | 16 юли 2022 г.
23:04 | 15 юли 2022 г.
18:17 | 15 юли 2022 г.
18:09 | 13 юли 2022 г.
20:55 | 11 юли 2022 г.
09:16 | 11 юли 2022 г.
02:46 | 10 юли 2022 г.
20:45 | 9 юли 2022 г.
20:41 | 9 юли 2022 г.
Напиши коментар