Манчестър Юнайтед официално обяви привличането на халфа на Реал Мадрид Каземиро.
Сделката за бразилския национале на стойност 60 милиона евро, а предвидените бонуси са в размер на 10 милиона. Договорът на халфа ще е до 2026 г., с опция за продължаване с още 12 месеца. Предполага се, че на "Олд Трафорд" той ще е третия най-скъпоплатен футболист след Кристиано Роналдо и Давид де Хеа.
"Манчестър Юнайтед с удоволствие съобщава, че е постигнал споразумение с Реал Мадрид за трансфера на Каземиро. Той е изиграл над 500 професионални мача, включително 63 на международно ниво за родната си Бразилия. Спечелил е 17 големи отличия в славната си кариера, включително пет титли от Шампионската лига и Копа Америка. Всички очакваме с нетърпение да посрещнем Каземиро на "Олд Трафорд", гласи част от съобщението на Юнайтед.
We are delighted to have reached an agreement in principle for the transfer of @Casemiro ??#MUFC
— Manchester United (@ManUtd) August 19, 2022
През уикенда ще бъде уредена визата на играча, който се очаква в началото на следващата седмица да лети за Англия, където да премине задължителните медицински прегледи и да сложи подписа си под договора с Юнайтед.
От "Бернабеу" също обявиха сделката. "Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед договориха всички детайли по трансфера на Карлос Енрике Каземиро. Клубът иска да изкаже огромната си благодарност на Каземиро, който записа името си в историята. Той дойде при нас през 2013 година, когато бе още на 20 години и се превърна в основна фигура, в един от най-успешните периоди в нашата история. По време на престоя си той спечели цели 18 трофея. Освен с всички успехи, които постигна, Каземиро ще бъде запомнен и като истински мадридист, който представляваше всички ценности на клуба. Играч за пример за Реал Мадрид. Нашият клуб винаги ще бъде негов дом и му желаем всичко най-добро в новата глава от живота му. В понеделник, 22 август, в 11:30 часа (б.р. - 12:30 часа българско време), ще бъде организирано събитие за раздяла с Каземиро, на което ще присъства и президента Флорентино Перес и ще се проведе в Реал Мадрид Сити. След церемонията Каземиро ще говори пред медиите", обявиха от Реал Мадрид.
What a journey.#GraciasCasemiro pic.twitter.com/DCVD6tMD4R
— Real Madrid C.F. ???? (@realmadriden) August 19, 2022







Кабинетът "Радев" се събра на първото си оперативно заседание (СНИМКИ)
Поне 100 евро до морето: Предстоят ни най-скъпите летни пътувания
Четете дребния шрифт: Адвокат посочи скритите капани при покупка на имот (ВИДЕО)
Работник падна от 3 метра при ремонт на лифта на Боровец
Близо 2 тона животински продукти без документи иззеха на "Капитан Андреево"
Времето за баловете: Интензивни валежи и по-ниски температури
20 млн евро на километър – това ще бъде най-скъпият път в света
Тези модели ни напускат през 2026
Историческо: BMW събира всички арт автомобили за първи път
Хибридът ви харчи твърде много? Ето къде грешите
Фабио Уордли потвърди: Продължава напред след тежката загуба от Дюбоа
Алистър Овърийм: "Всеки боен стил ме научи на нещо"
Netflix влиза в ММА: Ронда Раузи и Джина Карано оглавяват историческа галавечер в Лос Анджелис
Байсангур Сусуркаев посочи трима възможни съперници след UFC 328
Как да се грижим за чувствителният тип кожа?
Какво е холестеролът?
Делир в напреднала възраст – спешно състояние, което често се бърка с деменция
Афазия – когато думите изчезват
Коментари
Напиши коментар15:56 | 24 апр 2024 г.
16:47 | 20 авг 2022 г.
11:53 | 20 авг 2022 г.
11:47 | 20 авг 2022 г.
10:57 | 20 авг 2022 г.
10:50 | 20 авг 2022 г.
10:49 | 20 авг 2022 г.
10:48 | 20 авг 2022 г.
10:42 | 20 авг 2022 г.
10:32 | 20 авг 2022 г.
Напиши коментар