Манчестър Юнайтед вече е в 4-ия кръг на ФА Къп. "Червените дяволи" треснаха 3:1 Евeртън на "Олд Трафорд".

Това бе седми пореден успех във всички турнира за тима на Ерик тен Хаг.

Антъни даде ранен аванс за "червените дяволи". Бразилецът откри още в 4-ата минута.

Десет по-късно Конър Коуди възстанови равенството между двата тима.

В началото на втората част Коуди си отбеляза автогол, с което върна преднината на "червените дяволи".

В самия край на срещата Маркъс Рашфорд оформи крайния резултат от дузпа.

Гол на гостите пък бе отменен от ВАР в последните 20 минути от сблъсъка.

Мениджърът на "карамелите" Франк Лампард пък вероятно води тима за последно. Евeртън е в ужасна серия. Тимът се намира в зоната на изпадащите, а собствениците на тима са недоволни от резутатите и почти сигурно ще посочат вратата на легендата на "Челси" още през следващата седмица.

Началото на "Олд Трафорд" бе вихрено.

Рано-рано "червените дяволи" откриха резултата.

Гола отбеляза Антъни в 4-ата минута. Бразилецът засече пас на Рашфорд. Английският национал направи по-трудното и за съотборника му остана само да протегне крак, за да прати топката в опразнената врата.

Силен шут на Марсиал профуча край гредата на Пикфорд в 6-ата минута.

В 13-ата минута Евертън бе на сантиметри от това да изравни резултата.

Демарай Грей получи на границата на наказателното поле. Офанзивният футболист си нагласи топката на силния крак и стреля мощно. Ударът му първо намери гредата, а след това се отби в гърба на Де Хея и излезе в корнер.

Секунди по-късно Евертън все пак изравни чрез Конър Коуди.

Мoпе получи на аутлинията след грешка в отбраната на Манчестър. Той веднага я прати към вратата. Де Хея, за когото това бе мач номер 511 с екипа на "Юнайтед", позволи топката да мине през краката му. А Коуди от един метър без проблеми я прати в мрежата на Юнайтед.

След попадението на Евертън играчите на Ерик тен Хаг натиснаха газта. "Червените дяволи" пропиляха няколко отлични възможности за отрицателно време.

В 16-ата минута Марсиал направи голям пропуск. След чудесна контраатака френският футболист бе изведен сам срещу Пикфорд, но стражът на "карамелите" го спря с чудесно спасяване.

Нов шут на Марсиал бе блокиран от Тарковски. Ударът на нападателя щеше да намери вратата на Пикфорд, но топката срещна коляното на бранителя.

Рашфорд нахлу в половината на Евертън след половин час игра и тества Пикфорд от над 30 метра, ала вратарят на Англия парира ударът му.

Кристиан Ериксен бе поредният играч на Юнайтед, който пропусна да се разпише през първата част.

Бранителите на "сините" от Ливърпул сбъркаха при изнасянето на топката. Тя попадна у датчанина, който отправи хубав силен шут към противниковата врата, но за късмет на "карамелите" ударът на халфа мина малко над гредата на Пикфорд.

Голмайсторът за Евертън - Конър Коуди, се превърна в антигерой за тима си. Защитникът си вкара автогол в 52-ата мин.

Рашфорд направи за смях Коулман по лявото крило, след което пусна остър пас успоредно на голлинията. Коуди опита да избие топката, но вместо това я прати право в мрежата на Пикфорд.

Давид де Хея се реваншира за грешката, която допусна при изравняването на резултата в началото на двубоя.

Шеймъс Коуман стреля силно по земята, но испанският вратар се намеси подобаващо и изби с крак коварния му шут.

Колегата на Де Хея - Пикфорд, също демонстрира класа. Стражът на Евертън отрази бомбен шут от далечна дистанция на Бруно Фернандеш. Ударът на португалеца бе в обсега на вратаря, благодарение на което той успя да се намеси и да изби в корнер.

Доминик Калвърт-Люин прати топката в мрежата на Юнайтед след супер пас на Демарай Грей в 73-ата минута.

Само че попадението бе отменено от ВАР заради засада. На повторенията ясно се видя, че при подаването на Коумън към Грей, нападателят е зад гърба на защитата на Юнайтед.

В предпоследната минута от редовното време Пикфорд отново спаси тима си от ново попадение. Майсторски изстрел на Рашфорд от пряк свободен удар с мъка бе избит от стража на Евертън. Английският национал виждаше как топката влетява в мрежата на съотборника му в "Трите лъва", но Пикфорд се намеси и изби в корнер.

Грей пробва да пробие Де Хея в продължението на мача, но испанският вратар на Юнайтед не трепна и отрази мощния шут.

В последната минута Юнайтед получи дузпа. Младият талант на "червените дяволи" Алехандро Гарначо бе повален в наказателното поле на Евертън и реферът отсъди 11-метров наказателен удар.

Зад топката застана Рашфорд, който не сбърка. Това бе пети пореден двубой, в който нападателят отбелязва гол.

Манчестър Юнайтед - Евертън 3:1

Голмайстори: 1:0 Антъни (4); 1:1 Коуди (14); 2:1 Коуди - автогол (52); 3:1 Рашфорд (90)

Стартови състави:

Манчестър Юн: Де Хеа, Дало, Варан, Шоу, Маласия, Каземиро, Ериксен, Антъни, Фернандеш, Рашфорд, Марсиал

Евертън: Пикфорд, Коулман, Годфри, Коуди, Тарковски, Миколенко, Айоби, Идриса Гей, Онана, Мопе, Грей