Английските елитни клубове Манчестър Юнайтед, Тотнъм или Ливърпул са под прицела на Катарския фонд за спортни инвестиции (QSI) за частично или пълно придобиване, съобщава Блумбърг Нюз днес.
Насер Ал Хелайфи, който е президент на въпросния катарски фонд, наскоро проведе разговори с председателя на Тотнъм Даниел Леви за евентуално закупуване на дял в клуба, се казва в информацията, позоваваща се на запознат с детайлите източник. Също така се твърди, че представителите на катарския шейх са се насочили към пълното придобиване на Манчестър Юнайтед или на Ливърпул.
В имейл-отговор, изпратен до агенция Ройтерс, Тотнъм съобщава, че "няма истина в съобщенията, че се е състояла среща относно продажбата на акции в клуба". Собственикът на Манчестър Юнайтед – американската фамилия Глейзър обаче е отворено за такива разговори, тъй като няколко пъти техни представители съобщават за търсенето на купувач на клуба или потенциален инвеститор. Това беше потвърдено в специално изявление през ноември, че семейство Глейзър работи с финансови съветници по процеса, който може да доведе до частична продажба на клуба от "Олд Трафорд" или инвестиции, включително реконструкция на стадион и инфраструктурата за тренировки.
Президентът на Ливърпул Том Вернер също през ноември каза, че собственикът на отбора Fenway Sports Group (FSG) проучва продажбата на клуба.
Въпросният катарски фонд в момента притежава Пари Сер Жермен, а също така дялове и в португалския Брага. Но самият фонд, както и Манчестър Юнайтед, не коментираха евентуални бъдещи съвместни действия.







Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Мрачното лице зад лукса в Дубай: Как модел оцелява след жесток побой и насилие
Шон Пол излиза на софийската Vidas Art Arena на 15 май
Пекин: Капацитетът ни да смажем движението за независимост на Тайван е неразрушим
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Коментари
Напиши коментар10:23 | 10 яну 2023 г.
10:19 | 10 яну 2023 г.
Напиши коментар